شناسهٔ خبر: 177878 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

امنیت در مسیر مرز خسروی تا بغداد کاملا فراهم است

شهریار حیدری رئیس کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مرز خسروی استانداردترین پایانه مرزی با عراق است، گفت: جاده مواصلاتی به مرز خسروی ۴بانده بوده و اقامتگاه‌های مناسبی در این مرز وجود دارد. از سال گذشته تا کنون امنیت در مسیر مرز خسروی تا بغداد کاملا فراهم و بخش هایی از ارتش و پلیس عراق و حشدالشعبی در مسیر مستقر هستند.

به گزارش «نماینده»، شهریار حیدری ، با اشاره به بازگشایی مرز خسروی برای عبور زائران تا بازه زمانی اربعین گفت: روز گذشته مرز اربعین به صورت رسمی برای زائرین بازگشایی و یک کاروان از زائران از این مرز به عتبات عالیات اعزام شدند و این مرز تا زمان اربعین باز خواهد بود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه به دنبال این هستیم که فعالیت این مرز در بازه زمانی بعد از اربعین نیز استمرار داشته باشد، عنوان کرد: مرز خسروی یک مرز بین المللی و رسمی است و نزدیک ترین نقطه به بغداد و عتبات است، از سوی دیگر بیشترین امکانات در مرز خسروی فراهم بوده و 23 هتل، مهمانسرا و زائرسرا دارد.

وی همچنین با اشاره به این مطلب که پایانه مرزی خسروی استانداردترین پایانه با کشور عراق است، یادآور شد: از این رو از مزایای این مرز استاندارد بودن پایانه آن، جاده مواصلاتی 4 بانده از تهران تا خسروی استT ضمن اینکه در کنار اقامتگاه های مناسب، پارکینگ های متعددی نیز در نقاط مختلف مرزی آن وجود دارد.

رئیس کمیته مرز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امنیت مرز خسروی در داخل کشور به صورت کامل برقرار است، خاطرنشان کرد: مرز خسروی از سمت عراق در بازه های زمانی مختلف همانند سایر مرزها تحت تأثیر وقایعی بوده اما از سال گذشته تا کنون امنیت در مسیر مرز خسروی تا بغداد کاملا فراهم و بخش هایی از ارتش و پلیس عراق و حشدالشعبی در مسیر مستقر هستند.

نظر شما