شناسهٔ خبر: 177597 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

الزام شهرداری تهران به راه اندازی پارک آبی آزادگان

نادعلی عضو شورای شهر تهران گفت: مجموعه ورزشی-تفریحی آزادگان سالهاست که استفاده نشده است و سازمان ورزش شهرداری تهران باید مجدداً این مجموعه را احیا کند.

به گزارش «نماینده»، در ادامه سلسله بازدیدهای طرح چهارشنبه های فرهنگی علیرضا نادعلی سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه سید مهدی صباغ شهردار منطقه ۱۵ از پروژه‌های فرهنگی این منطقه بازدید کرد.

علیرضا نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این بازدید به همراه حسین اوجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران و صباغ شهردار منطقه ۱۵ از مجموعه فرهنگی، تفریحی و ورزشی پارک آبی آزادگان که چند سال متروکه مانده بود و اکنون در دسترس عموم قرار ندارد، بازدید کرد و گفت: مجموعه پارک آبی آزادگان از جمله مجموعه‌هایی است که در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد. می‌توان این پارک آبی را از نخستین مجموعه‌های ورزشی دانست که در کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: این مجموعه ورزشی-تفریحی سالهاست که استفاده نشده است که سازمان ورزش شهرداری تهران در تلاش است مجدداً این مجموعه را احیا کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: می‌توان با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی فعالیت مجموعه ورزشی-تفریحی پارک آبی آزادگان را احیا کرد؛ لذا امیدواریم با حل موانع حقوقی، بار دیگر این مجموعه فعالیت خود را آغاز کند.

نادعلی با اشاره به علت تعطیلی مجموعه پارک آبی آزادگان گفت: فرسودگی تأسیسات این مجموعه یکی از دلایل تعطیلی پارک آبی آزادگان است که قابلیت رسیدگی دارد و با طراحی جدید می‌تواند آغاز به کار کند.

وی ادامه داد: در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این توقع را از سازمان ورزش شهرداری تهران داریم که هرچه سریع‌تر نسبت به آغاز به فعالیت این مجموعه اقدامات لازم را انجام دهد.

حسین اوجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران نیز گفت: تلاش کردیم با همکاری بخش‌های مختلف تا ابتدای تابستان، این مجموعه فعالیت خود را مجدد آغاز کند اما متأسفانه این اتفاق صورت نگرفت.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با همکاری بخش خصوصی، فعالیت این مجموعه به زودی از سر گرفته است.

در ادامه علیرضا نادعلی از قسمت‌های مختلف پردیس بانوان منطقه ۱۵ بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: توجه به پروژه‌های ویژه بانوان یکی از مواردی است که مدیریت شهری تهران در دوره ششم پیگیری می‌شود؛ یکی از مکان‌های تفریحی در شهر تهران پردیس بانوان منطقه ۱۵ است که یکی از بزرگترین بوستان‌های شهر تهران می‌باشد که در زمینه ارائه خدمات به بانوان شهر تهران فعالیت دارد.

وی افزود: شهرداری منطقه ۱۵ تهران در زمینه حفظ و نگهداری تأسیسات این بوستان فعالیت خوبی داشته است و این مجموعه ظرفیت خوبی برای ارائه خدمات به بانوان شهر تهران دارد.

در ادامه مهدی صباغ شهردار منطقه ۱۵ نیز گفت: یکی از قسمت‌های بوستان بانوان استخر داخل این مجموعه است که به دلیل کرونا و مشکلات اورهال تأسیسات تعطیل شده است. تلاش می‌شود ظرف دو تا سه ماه آینده مجدد فعالیت خود را آغاز کند.

وی افزود: در مجموعه بوستان بانوان زمین فوتبال؛ سالن بدنسازی؛ کتابخانه و سایر مجموعه‌های تفریحی وجود دارد که به زودی با مستقر شدن سرمایه گذار می‌توان از ظرفیت کامل این مجموعه‌ها استفاده کرد.

در ادامه بازدید چهارشنبه‌های فرهنگی علیرضا نادعلی رئیس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، همراه شهردار منطقه ۱۵ مجموعه فرهنگی کوشک امیر سلیمانی رفت و از ظرفیت فرهنگی و فعالیت این مجموعه بازدید کرد و گفت: درون این مجموعه تاریخی فعالیت‌های فرهنگی نیز صورت می‌گیرد که کودکان و نوجوانان در حال آموزش دیدن هستند.

وی افزود: منطقه ۱۵ می‌تواند در زمینه خانواده محوری نمونه باشد؛ یکی از رویکردهای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز توجه ویژه به مسئله خانواده محوری است که شهرداری منطقه ۱۵ در این زمینه پیشرو بوده است.

در ادامه صباغ شهردار منطقه ۱۵ نیز گفت: تلاش خواهیم کرد از تمام ظرفیت مجموعه کوشک امیر سلیمانی در راستای فعالیت‌های فرهنگی استفاده خواهیم کرد.

در ادامه طرح چهار شنبه‌های فرهنگی نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه با معاونان منطقه ۱۵ شهرداری تهران نشست برگزار کرد.

در این نشست نقطه نظرات در زمینه فعالیت فرهنگی در منطقه مطرح شد و بیشتر به موضوعات حفظ سرانه فضای ورزشی در منطقه و رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی اشاره شد.

نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم پیوست فرهنگی در اجرای پروژه‌های منطقه تاکید کرد.

در ادامه طرح چهارشنبه‌های فرهنگی علیرضا نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با پرسنل شهرداری منطقه ۱۵ دیدار و گفتگو کرد؛ همچنین نشست هم اندیشی با نخبگان و فعالان فرهنگی منطقه پیرامون مشکلات منطقه نیز از جمله جلساتی بود که در چهارشنبه‌های فرهنگی برگزار شد؛ رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی و توجه ویژه به طرح‌های فرهنگی در منطقه از جمله دغدغه‌های فعالان فرهنگی منطقه بود.

علیرضا نادعلی به همراه صباغ شهردار منطقه ۱۵ با خانواده شهید جمشیدی از شهدا هشت سال دفاع مقدس دیدار کردند؛ در این دیدار تعویض سنگ قبر شهید در بهشت زهرا (س) و همچنین مناسب سازی منزل خانواده شهید به منظور تسهیل در رفت و آمد بهتر همسر شهید از جمله نکاتی بود که نادعلی مورد پیگیری قرار داد.

در پایان دیدار چهارشنبه‌های فرهنگی علیرضا نادعلی در مسجد امام حسن مجتبی (ع) در محله مشیریه منطقه ۱۵ با شهروندان این منطقه دیدار کرد و پیگیری مسائل و دغدغه‌های مردمی در محله رضویه و مشیریه را دنبال کرد؛ جمع آوری معتادان متجاهر و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله دغدغه‌های مردم منطقه ۱۵ بود.

نظر شما