شناسهٔ خبر: 174304 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: برنا

نماینده مردم محلات:

موضوع موشکی و منطقه‌ای نباید در مذاکرات مطرح شود

سلیمی نماینده مردم محلات گفت: به هیچ وجه موشکی و منطقه ای ایران در مذاکرات وین مطرح نشود و هیچ ربطی به طرف مقابل ندارد.

به گزارش «نماینده»، «علیرضا سلیمی» نماینده مردم محلات و عضو هیات رییسه مجلس در رابطه با آغاز مذاکرات وین گفت: طرف مقابل باید ابتدا به همه تعهدات خود عمل کند، حتی اجرایی کردن بخشی از تعهدات هم برای جمهوری اسلامی قابل پذیرش نیست. قرار نیست مجدد مذاکره‌ای شکل گیرد، باید همان برجام مورد توافق قرار بگیرد، نمی‌خواهیم مجدد با بی عهدی طرفین مواجه شویم و یا به تعبیری پس از آنکه طرف مقابل خرش از پل گذشت به ریش ایران بخندد، خیر اینگونه مذاکره نمی‌کنیم. بنابراین باید عمل به کل تعهدات مطالبه ایران باشد.

سلیمی در ادامه گفت: خروج آمریکا از برجام خسارت 150 تا 200 میلیارد دلاری را به ایران وارد کرده است، آقایان باید این خسارت را جبران کنند. نکته مهم‌تر این است که باید در قصه برجام، هر چه سریعتر حقوق ایران در بخش های مختلف طی بیانیه‌ای از سوی کشورهای مقابل منتشر شود ما یک سری حقوق حقه داریم و بر این اساس باید پیگیری شود. باید تضمین کافی برای مذاکره داشته باشیم، یک بیانیه خشک و خالی کفایت نمی کند. طرفین باید تضمین عملی بدهند که به تعهدات پایبند هستند زیرا حرف آنها پشتوانه حقوقی ندارد باید دچار تغییر رویکرد شوند. 

او با بیان این جمله که به هیچ وجه بحث هسته ای و موشکی و منطقه ای ایران در مذاکرات مطرح نشود مطرح کرد: مسائل موشکی ایران ربطی به طرف مقابل ندارد هیچ کشوری هم در حوزه مسائل دفاعی مماشات نمی‌کند. تیم مذاکره کننده باید بر اساس واقعیات میدانی کار را پیش ببرد. واقعیت هم این است که طرف مقابل طرف بدعهدی است این یک واقعیت است باید تیم مذاکره کننده بر اساس این واقعیت که طرف مقابل طرف بد عهد و حیله‌گری است به پای‌ میز مذاکره برود و مذاکرات را مدیریت کند.

نظر شما