شناسهٔ خبر: 173869 - سرویس فرهنگ
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

ایرادات لایحه رتبه‌بندی معلمان در صحن مجلس برطرف می‌شود

رتبه بندی معلمان نماینده دهلران در مجلس گفت: باید در زمان بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان به گونه‌ای اقدام شود تا نظر فرهنگیان درخصوص دریافت معادل ۸۰ درصد حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها تامین شود.

به گزارش «نماینده» بهزاد علیزاده نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس، گفت: فرهنگیان چشم به راه اجرای لایحه رتبه بندی هستند، لایحه‌ای که  دولت گذشته به مجلس ارائه کرده بود، دارای اشکالاتی بود که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برخی از آنها را رفع کرد، اما ایرادات همچنان وجود دارد و باید در زمان بررسی این لایحه در صحن آنها را برطرف کرد.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم دین خود را به جامعه بزرگ فرهنگیان ادا کنیم، باید در زمان بررسی لایحه به گونه ای اقدام شود تا نظر فرهنگیان درخصوص دریافت معادل ۸۰ درصد حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها تامین شود.

نماینده مردم دهلران در مجلس با تاکید بر اینکه امیدوارم این لایحه موجب تحول و پویایی در نظام آموزشی کشور شود و برای همیشه مشکل معیشت معلمان را برطرف کند، عنوان کرد: همگان باید بپذیریم آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه کشور است.

علیزاده با بیان اینکه یک سال و نیم است از زمان بازنشستگی فرهنگیان می‌گذرد، اظهار داشت: متاسفانه همچنان پرداخت پاداش پایان خدمت آنها صورت نگرفته که این امر با عدالت هم خوانی ندارد.

به گزارش تسنیم، علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی روز چهارشنبه گذشته گفت:در رابطه با اجرای لایحه رتبه بندی معلمان با توجه به طولانی شدن بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، اولویت رسیدگی به لایحه رتبه بندی در جلسه امروز قرار نگرفت، ولی طبق وعده رئیس مجلس روز یکشنبه هفته آتی این لایحه در صحن مجلس بررسی خواهد شد.

نظر شما