شناسهٔ خبر: 173868 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

غضنفرآبادی:

بی‌اعتمادی ایران به ۵+۱ تنها با «اقدام و عمل» از بین می‌رود

غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به خروج آمریکا از برجام و انفعال اروپایی‌ها در اجرای تعهدات، گفت: ۵+۱ در این سال‌ها فضای بی‌اعتمادی شکل دادند لذا ایران در صورت انجام تعهدات از سوی طرف مقابل، به آنها اعتماد کرده و نسبت به اجرای تعهدات خود اقدام می‌کند.

به گزارش «نماینده» موسی غضنفرآبادی، برجام توافقی بود که ایالات متحده از آن خارج شد و اگر مذاکرات با روند گذشته بخواهد پیش رود جز وقت کُشی و بی اعتمادی ثمره نخواهد داشت لذا بی‌فایده خواهد بود. بی اعتمادی که به دلیل عدم اجرای تعهدات ۵+۱ به وجود آمده با اقدام و عمل طرف‌های مقابل باید از بین رود.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: ایالات متحده تمام تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران را باید لغو و حذف کند. مذاکرات در چارچوب سابق انجام می شود. در صورتی که آمریکا و غربی‌ها به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند، جمهوری اسلامی ایران نیز به تعهدات خود وفادار خواهد ماند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مدت سال‌های ایالات متحده با خروج از برجام و اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران، فضای بی‌اعتمادی‌ را شکل داد، انفعال کشورهای اروپایی طرف برجام نیز به این بی‌اعتمادی‌ها دامن زد.

غضنفرآبادی یادآور شد: در واقع رفتارهای ایالات متحده بی‌اعتمادی به تمام قراردادهای بین‌المللی را موجب شده و جمهوری اسلامی سالهاست که از این رفتارها آسیب و خسارت دیده بنابراین بدون اقدام و عمل طرف‌های مقابل، پای میز مذاکره نخواهیم نشست.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی قطعا تجربیات تلخ گذشته را تکرار نخواهد کرد و یک طرفه به اجرای تعهدات برجام نخواهد پرداخت.

نظر شما