شناسهٔ خبر: 173563 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

سفرهای استانی رئیسی، سرمایه اجتماعی نظام را افزایش می‌دهد

غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سفرهای استانی رئیس‌جمهور موجب تقویت اعتماد مردم به مسئولان و افزایش سرمایه اجتماعی نظام می‌شود.

به گزارش «نماینده» غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص سفرهای استانی رئیس‌جمهور گفت: یکی از اصول ارزشمند کشورداری، در فرهنگ دینی ما، ارتباط مستقیم با مردم است. هر چه ارتباط مسولان با مردم نزدیکتر باشد تصویر روشن‌تری از دغدغه ها، چالش‌ها و نیازهای اساسی مردم در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

نماینده گرگان در مجلس سفرهای استانی رئیس‌جمهور را عامل افزایش اعتماد مردم به دولت و نظام خواند و افزود: با افزایش اعتماد مردم به دولت دسیسه دشمنان در ناامید کردن مردم کم اثر می‌شود. اگر این ارتباط مستقیم وجود نداشته باشد بیگانگان به راحتی از فاصله میان دولت و مردم سوءاستفاده خواهند کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی ایجاد فرهنگ پاسخگویی در میان مسئولان را از برکات سفرهای استانی خواند و گفت: زمانی که رئیس‌جمهور به استانها سفر می‌کند، مردم انتقادات خود را مطرح می‌کنند و وزرا و رئیس‌جمهور پاسخ می‌دهند. این امر موجب تقویت اعتماد مردم به مسئولان و افزایش سرمایه اجتماعی نظام خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری مصوبات سفرهای استانی گفت: مسئولان باید به موقع و به هنگام مصوبات سفرهای استانی را پیگیری کرده و به مردم پاسخگو باشند. این امر نقطه قوت دولت در میان افکار عمومی خواهد شد و موجب می‌شود مردم نقش خود را با طراوت بیشتری در مسیر توسعه کشور ایفا کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر لزوم ارتباط مستمر دولت و مردم اظهار داشت: امام علی(ع) در منشور مدیریتی خود به مالک اشتر توصیه کرد که در میان مردم حضور یافته و به گونه‌ای باشد که مردم از ابهت وی ترسان نباشند.

وی افزود: دولت سیزدهم نیز چنین روش حکومتی را دنبال می کند. یکی از جلوه های بارز مردمی بودن، ارتباط میان دولت و مردم در سفرهای استانی است.

منتظری تصریح کرد: استانداران هم باید در مقیاس استانی به همین روش عمل کنند و به همراه مدیران کل به نقاط مختلف استان سفر کرده و با مردم گفتگو کنند. این امر موجب افزایش رضایتمندی عمومی خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی افزود: زمانی که رئیس جمهور و وزرا به استانها سفر می کنند مدیران خود را مهیای پاسخگویی می کنند زیرا عملکرد آنها در میدان عمل مورد ارزیابی قرار می گیرد و باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.

نظر شما