شناسهٔ خبر: 173303 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

قادری:

۱۸ میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی نیاز است

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از اختصاص ۶ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در شش ماه اول سال برای واردات کالاهای اساسی خبر داد.

به گزارش «نماینده» جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تشکیل کمیته ای بین دولت و مجلس برای بررسی فسادهای رخ داده در ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی، گفت: جمع بندی  بر این بود که تا پایان سال ۸ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی کفایت می کند.

وی با اعلام اینکه در ۶ ماه گذشته حدود ۶ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی اختصاص داده شده است، ادامه داد: طبق برآوردهای اولیه حدود ۱۸ میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای  اساسی در سال جاری نیاز است.

نماینده شیراز در مجلس تصریح کرد: باید درباره اختصاص ارز به کالاهای که به صورت یارانه ای به دست مردم نمی رسد تجدید نظر کرد و ارز اختصاص داده شده به آنها را حذف کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: با توجه به مباحثی که درباره ارز یارانه ای رخ داد و فسادهای در این زمینه ایجاد شد به اعتقاد بنده باید به کالاهای این ارز تخصیص داده شود که بدون مشکل در اختیار مردم و قشر آسیب‌پذیر جامعه قرار گیرد.

نظر شما