شناسهٔ خبر: 173170 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

تاخیر در صدور مجوز توجیه اقتصادی کسب و کارها را از بین می‌برد

محمد صفایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ایران در بین ۱۹۰ کشور جهان در رتبه ۱۷۸ را در تسهیل کسب و کار قرار گرفته است، گفت: تاخیر در صدور مجوز توجیه اقتصادی کسب و کار را از بین می‌برد.

به گزارش «نماینده» محمد صفائی دلوئی با اشاره به تصویب کلیات طرح تسهیل کسب و کار گفت: متاسفانه دولت متکی به درآمدهای نفتی به دنبال تسهیل‌گری در کسب و کار نیست از این رو ایران در بین ۱۹۰ کشور جهان در رتبه ۱۷۸ را در تسهیل کسب و کار قرار گرفته که وضعیتی بسیار بحرانی است. لذا در شرایط فعلی تصویب این طرح یکی از کارهای خوب مجلس یازدهم محسوب شده که روند صدور مجوز کسب و کار را تسریع می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امروز برای احداث یک استخر پرورش ماهی به ۱۲۰ استعلام و برای احداث گاوداری به حدود ۱۰۰ استعلام از دستگاه‌های مختلف نیاز داریم. حال جوان با چه  انرژی و پتانسیلی باید این استعلامات را کسب کند؟ در حالی که گذر زمان و فرصت سوزی توجیه اقتصادی کسب و کار را از بین می‌برد.

صفایی تاکید کرد: در شرایط فعلی، جوانی با سختی سرمایه‌ای به دست می‌آورد تا کسب و کاری راه و اندازی کند اما تاخیر در صدور مجوزها و تحمیل شرایط تورمی، سرمایه وی را به سرعت کاهش می‌دهد لذا بسیار مهم است که مجوز احداث کسب و کارها با سرعت صادر شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح تسهیل کسب و کار مجلس گام بسیار خوبی برای تسهیل گری در اجرای کسب و کارها است.

نظر شما