شناسهٔ خبر: 172512 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

قالیباف با اشاره به ۲۷۰ جلسۀ فشرده همۀ وزرای پیشنهادی در کمیسیونهای مجلس:

آشنایی نمایندگان با وزرای پیشنهادی به صورت چهره به چهره جزو اقدامات ماندگار مجلس است

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به  برگزاری ۲۷۰ جلسه فشرده برای بررسی برنامه وزرای پیشنهادی دولت جدید در کمیسیون های تخصصی مجلس گفت: این جلسات موجب شناخت خوب نمایندگان و وزرای پیشنهادی و ایجاد شناخت خوب ایشان نسبت به مجلس، نگاه ها و انتظارات در حوزه های تخصصی شد که این موضوع جزو اقدامات و کارهای ماندنی بود که اولین بار در دوره یازدهم مجلس اجرا شد.

به گزارش «نماینده» محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز (شنبه ۳۰ مرداد) مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع) به ملت ایران و مسلمانان و با آرزوی قبولی عزاداری های ایشان، از خطبا، ذاکرین و خادمان اهل بیت برای برگزاری هر چه بهتر و رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری هیات های عزاداری در این ایام تقدیر و تشکر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن عرض خیرمقدم به رئیس جمهور، معاون اول وی، وزرای پیشنهادی دولت و تمامی مسئولان حاضر در صحن علنی گفت: مجلس شورای اسلامی براساس آیین نامه داخلی، از امروز برای بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دولت جلسات خود را تا پایان هفته برگزار خواهد کرد. مجلس و دولت در صحن مجلس طی چند روز آینده، مسئولیت مهم و حساسی را به دوش دارند.

وی ادامه داد: امیدوارم همچنان که هفته گذشته براساس آیین نامه داخلی مجلس، وزرای پیشنهادی در کمیسیون های تخصصی مجلس مطابق برنامه ریزی از قبل تعیین شده، حضور یافتند و با شکل گیری یک سامانه برای اولین بار این فرصت فراهم شد تا تمامی وزرای پیشنهادی یک به یک در جلسات کمیسیون ها حضور یافته تا همه نمایندگان به صورت چهره به چهره با این وزرای پیشنهادی صحبت کنند.

قالیباف تاکید کرد: بیش از ۲۷۰ جلسه در کمیسیون های تخصصی مجلس به صورت فشرده برگزار شد و این جلسات موجب شناخت خوب نمایندگان از وزرای پیشنهادی و هم وزرای پیشنهادی شناخت خوبی نسبت به مجلس، نگاه ها و انتظارات در حوزه های تخصصی پیدا کردند که این موضوع جزو اقدامات و کارهای ماندنی بود که اولین بار در دور یازدهم مجلس اجرا شد و امیدواریم در آینده هم این روال ادامه یابد.

رئیس قوه مقننه کشورمان اظهار کرد: حضور وزرای پیشنهادی در کمیسیون های تخصصی مجلس، موجب شد تا حواشی کمترین تاثیر را بر نظر نمایندگان درخصوص برنامه های این وزرای پیشنهادی داشته باشد و بیشتر در یک نشست چهره به چهره این شناخت حاصل شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم در روزهای پیش رو در صحن علنی هم این فرصت فراهم شود تا نمایندگان، وزرای پیشنهادی و رئیس جمهور نظرات خود را بیان کرده تا به یک نظر نهایی درخصوص کابینه دولت برسیم./

نظر شما