شناسهٔ خبر: 172434 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

ایری در تشریح نشست مشترک کمیسیون عمران مجلس با وزیر پیشنهادی صمت؛

وعده وزیر پیشنهادی صمت برای ایجاد ۲ میلیون شغل/ تاکید کمیسیون عمران بر ساماندهی بازار مصالح ساختمانی

کمیسیون عمران سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گت: وزیر پیشنهادی وزارت صمت در جلسه امروز قول دادند که ضمن ساماندهی بازار مصالح ساختمانی، ۲ میلیون شغل ایجاد و با برنامه‌های طراحی شده صادرات را به ۵ میلیارد دلار در مدت زمان دوماه، برسانند.

به گزارش «نماینده» عبدالجلال ایری در تشریح جلسه  روز یکشنبه ( ۲۴ مرداد ماه) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از حضور سید رضا فاطمی امین وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه کمیسیون عمران خبر داد و گفت: در ابتدای جلسه وی گزارشی از برنامه‌های خود برای مدیریت این وزارتخانه‌ و پیچیدگی‌ها و اهمیت آن ارائه کرد.

وی ادامه داد: وزیر پیشنهادی وزارت صمت در جلسه امروز قول دادند که ۲ میلیون شغل ایجاد و با برنامه‌های طراحی شده صادرات را در زمینه‌های مختلف بر اساس ۳۶ پروژه تحولی به همراه نظارت هوشمند به ۵ میلیارد دلار در مدت دوماه، برسانند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان مجلس نیز در این جلسه به بیان نظرات خود در زمینه‌های مختلف نظیر تامین مصالح ساختمانی به ویژه سیمان و فولاد و مدیریت این بازار پر تلاطم ارائه کردند که آقای فاطمی امین نیز به مهم تاکید داشته و قول‌هایی برای ساماندهی آن داد.

ایری خاطرنشان کرد:  وزیر پیشنهادی وزارت صمت همچنین بر افزایش همکاری با نمایندگان بر اساس برنامه جامع برای پیشرفت متوازن هر استان و شهرستان بر اساس آمایش سرزمینی و تنظیم بازار صادرات، پشتیبانی و موانع تولید اشاره و تاکید کرد.

نظر شما