شناسهٔ خبر: 171620 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

امکان انتقال دارایی آزاد شده ایران در کره و ژاپن وجود ندارد/به دنبال بی‌اثر کردن تحریم‌ها باشیم

گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: آزادسازی بخشی از دارایی‌های ایران در کره و ژاپن بیشتر به نفع این کشورها است تا ایران چرا که امکان انتقال این پول‌ها به کشور ما وجود ندارد.

به گزارش «نماینده» عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آزادسازی بخشی از دارایی‌های بلوکه شده ایران در کشورهای کره و ژاپن توسط آمریکا گفت: طبق گفته مقامات آمریکایی اگرچه این دارایی‌ها آزاد شده اما امکان انتقال وجه به داخل ایران وجود ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امکان انتقال این دارایی‌های آزاد شده به ایران وجود ندارد، آزادسازی این دارایی‌ها بیشتر به نفع کره و ژاپن است تا ایران؛ چراکه آنها در قبال این دارایی‌ها کالاها و خدمات خود را به ایران عرضه خواهند کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: اگر هم بخواهد آزادسازی بخشی از دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره و ژاپن توسط آمریکا برای ما منافع کوتاه مدتی را داشته باشد، نباید این منافع کوتاه مدت و زودگذر در تصمیمات راهبردی ما در قبال آمریکا تاثیر بگذارد.

وی افزود: برای اینکه اقتصاد کشور ما تا به این حد از تحریم‌ها تاثیر نپذیرد، به‌جای لغو تحریم‌ها باید به دنبال بی‌اثر کردن تحریم‌ها باشیم و در این مسیر حرکت کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با بومی کردن اقتصاد و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی برای این منظور و استفاده از دیپلماسی کشور در جهت ایجاد بازار برای محصولات تولید شده در داخل کشور، می‌توانیم ضمن رونق تولید در کشورمان و بی اثر کردن تحریم‌ها در جهت افزایش ارزش پول ملی و کاهش تورم که امروز گریبانگیر اقتصاد کشورمان شده، حرکت کنیم.

گودرزی خاطرنشان کرد: اگر تلاش ما بر این باشد که تمام توانمان را صرف لغو تحریم‌ها کنیم و در این مسیر دائماً بخواهیم حرکت کنیم، اقتصاد ما به فرض لغو تحریم‌ها، با تحریم مجدد دوباره دچار التهاب می‌شود و مردم ما بار دیگر با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مواجه خواهند شد.

نظر شما