شناسهٔ خبر: 171283 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

دولت از مشاغل غیربیمه‌ای در شرایط کرونا حمایت لازم را نکرد

احمدحسین فلاحی نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه اصرار بر تعطیلی شهرها در شرایط کرونا مشکلی را حل نمی‌کند گفت: دولت به وظایف حمایتی خود از مشاغل غیر بیمه‌ای به خوبی عمل نکرده و خیلی از خانوارها در اثر شیوع کرونا متضرر شدند.

به گزارش «نماینده» حجت الاسلام احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد ورود کشور به پیک پنجم کرونا اظهار داشت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم پایین آمده است، این در حالی است که مردم و دولت وظایف مختلفی در این باره برعهده دارند و نمی‌توانیم فقط دولت را مقصر ورود به پیک پنجم کرونا بدانیم.

وی افزود: فشار بر بخش‌های اقتصادی و تجاری کشور برای تعطیلی به منظور از پرهیز از شیوع بیشتر کرونا می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند، اما باید با افزایش نظارت‌ها و اصرار بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع از شیوع ویروس کرونا شویم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه دولت باید برای جبران ضرر و زیان کسب و کارها در اثر شیوع کرونا اقدامات حمایتی لازم را انجام دهد، اظهار داشت: اصرار بر تعطیلی می‌تواند مشکلاتی را برای اقتصاد کشور به وجود آورد، اما اگر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم اصرار کنیم سریع‌تر می‌توانیم از این بحران عبور کنیم.

فلاحی گفت: متاسفانه دولت به وظایف حمایتی خود از اصناف و مشاغل بیمه‌ای و غیر بیمه‌ای به خوبی عمل نکرده و خیلی از خانوارها و کسب و کارها در اثر شیوه کرونا متضرر شدند. 

وی افزود: نظام آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت در اثر کرونا آسیب‌های زیادی دید اما تلاش شد با آموش مجازی این خلا پر شود اما چون امکانات زیرساختی برای آموش مجازی برای همگان فراهم نبود نتوانستیم موفق باشیم؛ یکی از کمبودهای زیر ساختی عدم دسترسی ۳ میلیون دانش آموز به تبلت و عدم اتصال تعداد بالایی از روستاها به اینترنت بود. 

نظر شما