شناسهٔ خبر: 171195 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: آنا

محمدبیگی :

نواقص واکسیناسیون رفع شود/ فوق‌العاده‌های شغلی برای کادر درمان پرداخت نشده است

محمد بیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: فوق‌العاده‌های شغلی برای جامعه درمان تاکنون پرداخت نشده و هم‌اکنون مدافعان سلامت به دلیل فشار کاری خسته هستند.

به گزارش «نماینده» فاطمه محمدبیگی  با بیان اینکه یکسری نواقص در فرآیند واکسیناسیون کرونا در کشور وجود دارد، اظهار کرد: موضوع طبقه‌بندی گروه‌های مخاطب واکسن به خوبی انجام گرفته اما در نوع استفاده ایراداتی وارد است.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های طرح شهید سلیمانی و نیروهای متخصص حوزه سلامت می‌توان به صورت گسترده‌تر اقدام واکسیناسیون کرد و این انتظار می‌رود که در این شرایط سخت، سازمان اداره استخدامی کشور و سازمان برنامه‌وبودجه پیرامون تبدیل وضعیت نیروهای حوزه سلامت اقدامات جدی‌تری انجام دهند و تعداد کادر درمان افزایش پیدا کند.

نماینده مردم قزوین و آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: فوق‌العاده‌های شغلی برای جامعه درمان تاکنون پرداخت نشده و هم‌اکنون مدافعان سلامت به دلیل فشار کاری خسته هستند. اگر واکسیناسیون ۸۰ میلیون ایرانی در دستورکار باشد، یک بودجه ویژه‌ای باید به این موضوع اختصاص داده شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: مراکز واکسیناسیون در برخی استان‌ها مورد نقد است و متأسفانه صف‌های طولانی در برخی از مراکز برای تزریق واکسن شکل می‌گیرد.

محمدبیگی بیان کرد: شیب صعودی ابتلا به ویروس کرونا از دوهفته پیش در برخی از مناطق کشور ایجاد شده بود و هم‌اکنون قسمتی از کنترل شده است.

وی با تأکید بر اینکه تا زمانی که واکسیناسیون کامل در کشور صورت نگیرد و رعایت پروتکل‌ها منجر به حذف این ویروس نشود، مردم باید نگران شرایط باشند، گفت: دولت باید شرایط موجود را جدی بگیرد و هر موقع بعد از کاهش آمار کرونا در کشور، پروتکل‌ها تضعیف شدند، کشور با موجی جدید از این ویروس مواجه شد.

نظر شما