شناسهٔ خبر: 171042 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

ماموریت "قالیباف" به ۲ کمیسیون برای بررسی سوانح جاده ای اخیر

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون های عمران و قضایی ماموریت داد علل حوادث رانندگی اخیر را بررسی و گزارش آن را به نمایندگان ارائه کنند.

به گزارش «نماینده» محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز( یکشنبه ۶ تیر) قوه مقننه در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت برای درگذشت ۵ تن از جوانان سرباز معلم و دو خبرنگار در سانحه رانندگی اخیر،  اظهار داشت: دستگاه ها ی مسئول باید با تدوین اجرای آیین نامه های شفاف حمل و نقل حفظ امنیت جانی افراد را وظیفه قطعی خود بدانند و در برابر سوانح پاسخگو باشند.

وی به کمیسیون های عمران و قضایی مجلس شورای اسلامی ماموریت داد تا علل واقع این دو حادثه را بررسی و گزارش شفاف و دقیق آنها را به مردم و نمایندگان ارائه کنند.

نماینده تهران در مجلس همچنین ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران وی در انفجار دلخراشه حزب جمهوری اسلامی و سالروز ترور مقام معظم رهبری به دست منافقین کوردل در مسجد ابوذر تهران و هفته قوه قضائیه را گرامی داشت.

وی با تاکید بر اینکه شهید بهشتی سید الشهدای انقلاب اسلامی بود، عنوان کرد: شهید بهشتی تمام ویژگی های یک فرد انقلابی را داشت.

رئیس مجلس افزود: نشان دادن کارآمدی دین در اداره حکومت، باور به حق مردم در تعیین سرنوشتشان، به‌کارگیری نیروهای مردم برای حل مشکلات و هراس نداشتن از قدم گذاشتن در راه روشن انقلاب اسلامی، از مهمترین وظایف خدمتگزاران مردم در مسئولیت‌ها و جایگاه‌های مختلف است.

قالیباف اضافه کرد: شهید بهشتی نماد یک سیاستمدار دین‌مدار بود که هنوز بعد از ۴۰ سال آنچنان که باید قدرش دانسته نشده است. راز مظلومیت شهید بهشتی در همین ناشناخته بودن است که در زمان خودش و تا امروز بهشتی همچنان مظلوم است.

وی ادامه داد:اگر می‌خواهیم آن مظلومیتی که امام (ره) درباره شهید بهشتی اشاره کردند را برطرف کنیم، باید اولاً ویژگی‌های آن مرد بزرگ را بشناسیم و ثانیاً او را الگوی سیاستمندی مؤمنان قرار دهیم. قدرشناسی از شهدای والامقام هفتم تیر زمانی جنبه عینی پیدا می‌کند که این الگوها را پیش چشم خود بگذاریم و به آنها پایبند باشیم؛ وگرنه خون آنها را که سرمایه سربلندی ماست، هدر داده ایم. امیدوارم با استعانت از خداوند متعال، ما نیز با الگوگیری از شهدای هفتم تیر، خادمان ملت باشیم. ان‌شاءالله اجر ما هم شهادت باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وظیفه می‌دانم از طرف ملت ایران برای اعتمادی که به جوانان این کشور داشتند و با رعایت نوبت پیشتاز تزریق واکسن ایرانی شدند، تشکر و قدردانی کنم سیره رهبر فرزانه انقلاب در حمایت عملی از تولید داخلی، بی‌گمان باعث افزایش روحیه خودباوری و صدچندان شدن انگیزه دانشمندان و نخبگان جوان ایرانی برای رساندن ایران به قله‌های پیشرفت علمی در جهان خواهد شد.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: همانطور که رهبر انقلاب تأکید کردند، انتظار می‌رود اسناد علمی نتایج مراحل مختلف مطالعات بالینی واکسن ایرانی را به طور شفاف و دقیق و براساس ضوابط استاندارد جهانی منتشر کنند تا دنیا بیش از پیش به توان علمی جوانان ایران زمین پی ببرد و زمینه‌های افزایش سهم ایران در بازار فرآورده‌های تزریقی و دارویی در سطح منطقه و جهان افزایش یابد.

قالیباف اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های مردمی در برخی مراکز برای تزریق نوبت دوم واکسن، صف‌های طولانی تشکیل شده است. مسئولان اجرایی هر چه سریعتر نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام کنند.

رئیس مجلس گفت: در راستای تسریع در روند واکسیناسیون و جلوگیری از وقوع موج‌های بعدی کرونا در کشور، انتظار به حق مردم از مسئولان اجرایی این است که امیدوارم با نظارت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تحقق عملی پیدا کند.

نظر شما