شناسهٔ خبر: 170175 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

نوباوه:

شورای نگهبان خوب عمل کرد/ مشارکت با افراد کارآمد زیاد می‌شود

نوباوه/2 نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به هیچ وجه قبول ندارم که عدم احراز صلاحیت برخی از افراد در انتخابات ریاست‌جمهوری منجر به کاهش مشارکت شود.

به گزارش «نماینده» بیژن نوباوه با تاکید بر اینکه نظر شورای نگهبان درباره صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری باید از سوی همه افراد مورد پذیرش قرار گیرد، گفت: هر کسی که قانون را قبول ندارد، در هر جایی که مشغول است باید از آنجا کنار برود.

وی بیان کرد: جای تاسف است که آقایان در جایی که به نفعشان است، از قانون تمکین می‌کنند و در جایی که به ضررشان است، از قانون تبعیت نمی‌کنند. همه باید بدانند که هر قانونی بهتر از بی قانونی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عده‌ای می‌گویند که با عدم احراز صلاحیت برخی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری میزان مشارکت مردم در انتخابات کاهش می‌یابد که سوال بنده از آنان این است که آیا میزان مشارکت مردم با حضور افراد صالح افزایش می‌یابد یا با حضور افراد ناصالح و ناکارآمد؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال بنده این است که آیا افرادی که کارنامه قابل قبولی ندارند و پرونده های بسیار زیادی دارند، با حضور خود در عرصه انتخابات باعث افزایش و یا کاهش مشارکت می‌شوند؟

نوباوه گفت: بنده به هیچ وجه قبول ندارم که عدم احراز صلاحیت برخی از افراد در انتخابات ریاست‌جمهوری منجر به کاهش مشارکت می‌شود و اگر کسی به دلیل اینکه افراد مورد نظرش در انتخابات احراز صلاحیت نشدند، در انتخابات شرکت نکند، اهمیتی ندارد و بهتر است که در انتخابات شرکت نکند.

وی تصریح کرد: اگر کسی نسبت به شورای نگهبان بحث و شائبه ای دارد، باید به صورت قانونی و علمی مباحث خود را مطرح کند نه اینکه کلی‌گویی کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای نگهبان متشکل از افراد مجتهد، حقوقدان و دارای صلاحیت است و در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بسیار خوب عمل کرد.

انتهای پیام/

نظر شما