شناسهٔ خبر: 169996 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

محسنی بندپی مطرح کرد؛

انعقاد قرارداد تولید ۶۰ میلیون دوز واکسن با روسیه در داخل کشور/ ساخت واکسن مشترک پاستور و کوبا

واکسن کرونا عضو کمیسیون بهداشت گفت: تولید ۶۰ میلیون دوز واکسن با روسیه در داخل کشور بسته و خط تولید آن راه اندازی شده است.

به گزارش «نماینده» محمد علی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا داخلی، گفت: هفته گذشته مسئولان وزارت بهداشت در کمیسیون حضور پیدا کرده و گزارشی درباره آخرین وضع تولید واکسن داخلی و همچنین واردات واکسن به نمایندگان ارائه کردند.

وی با بیان اینکه چند شرکت داروی داخلی در حال تولید واکسن کرونا هستند، ادامه داد: بنیاد برکت اخیرا سیصد هزار دوز واکسن به وزارت بهداشت تحویل داده و قرار است تا پایان خردادماه چندین میلیون دوز واکسن را به وزارت بهداشت تحویل دهد.

نماینده نوشهر و چالوس در مجلس تصریح کرد: موسسه پاستور هم با کشور کوبا در حال ساخت واکسن است و فاز سوم آزمایشات خود را آغاز کرده اند و به زودی تولیدات انبوه آن‌ها نیز به بازار عرضه می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اخیرا قرارداد تولید ۶۰ میلیون دوز واکسن با روسیه در داخل کشور بسته شده و خط تولید آن راه اندازی شده است گفت: از دو میلیون دوز واکسن پیش از این وارد و به افراد در معرض خطر تزریق شده است و اخیرا نیز ۲ میلیون وارد شده است که در چرخه واکسیناسیون قرار خواهد گرفت.

محسنی بندپی عنوان کرد: با گزارشاتی که به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارائه شده است، روند تولید واکسن داخلی و واردات امیدوار کننده است.

انتهای پیام/

نظر شما