شناسهٔ خبر: 169864 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

بیانیه مجمع نمایندگان خوزستان در تقدیر از دیوان محاسبات به علت فسخ قرارداد شرکت هفت تپه

هفت تپه عضو هیأت رئیسه مجلس بیانیه اعضای مجمع نمایندگان خوزستان در تقدیر از دیوان محاسبات به علت فسخ قرارداد شرکت هفت تپه را قرائت کرد.

به گزارش «نماینده» سیدمحسن دهنوی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان خطاب به دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در تقدیر از دیوان محاسبات کشور در موضوع فسخ قرارداد شرکت هفت تپه را به شرح زیر قرائت کرد:

بسمه تعالی

احتراماً همان‌گونه که مستحضرید دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس و نماینده انحصاری منتخبین ملت در نظارت بر حسن اجرای قانون، وظیفه پاسداری از حفظ بیت‌المال را بر عهده دارد. بر همین اساس و با پیگیری‌های مسئولان و همکاران خدوم و حافظان بیت‌المال در این سنگر مقدس و با همراهی دستگاه قضا، قرارداد واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه فسخ و این شرکت به بیت‌المال بازگشت.

قابل ذکر است پس از احراز تخلفات عدیده در نحوه واگذاری و فقدان اعتبار قیمت پایه و عدم بررسی اهلیت متقاضی و عدم نظارت اثربخش سازمان خصوصی‌سازی، عدم پیگیری اقدام متناسب با ایفای تعهدات خریدار، عدم تحقق اهداف واگذاری مطابق با سیاست‌های کلی اصل ۴۴ دیوان محاسبات به این ماجرا ورود کرده و طی ۸ ماه با همراهی قوه قضائیه این واگذاری غیرقانونی حذف شد.

فسخ واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و بازگشت آن به بیت‌المال نشان داد مجلس یازدهم بازوی نظارتی مهم آن نسبت به احقاق حقوق مردم حساسیت ویژه داشته و در جهت حفظ و پاسداشت بیت‌المال گام برخواهد داشت.

بنا به مراتب فوق بدین وسیله تقدیر و تشکر خود را از آقای بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات و همکاران صدیق و پرتلاش ایشان اعلام می‌داریم

نظر شما