شناسهٔ خبر: 169608 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

آیت الله رئیسی با کمترین حاشیه، بیشترین رضایتمندی را بین مردم ایجاد کرده است

اردشیر مطهری آیت الله رئیسی در قوه قضائیه توانسته‌اند با کمترین حاشیه، بیشترین رضایتمندی را بین مردم کسب کند و این امیدواری وجود دارد که حضور ایشان در انتخابات موجب وحدت جریان اصولگرایی و انقلابی شود.

به گزارش «نماینده» اردشیر مطهری نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی درباره مشارکت مردم در انتخابات پیشرو اظهار داشت: در خصوص انتخابات ما در مرحله اول آنچه لازم داریم، یک مشارکت قابل قبول است که إن‌شاءالله با حضور پرشور مردم اتفاق خواهد افتاد. اما در مرحله دوم بحث رقابت‌های انتخاباتی است که اسامی مختلفی همچنان مطرح هستند و برجسته‌ترین نام، آیت الله رئیسی است.  

آیت‌الله رئیسی از چند جهت دارای امتیازات برجسته و خاصی است که نمی‌توان به سادگی از آن عبور کرد.

ایشان در آخرین انتخابات برگزار شده‌ (یعنی ۹۶) بیشترین میزان رای را پس از رئیس دولت فعلی کسب کرد.

دوم اما کارنامه خوب، قابل قبول و مردم‌پسند ایشان در مدت ریاست بر قوه قضائیه توانسته با کمترین حاشیه، بیشترین رضایتمندی را در بین اقشار مختلف مردم و مراجعان به قوه قضائیه کسب کند و این در همه نظرسنجی‌های انجام شده انتخاباتی قابل مشاهده است.

 سومین موضوع، بحث شیخوخیت ایشان در جریان اصولگرایی و انقلابی است که به‌نظر چنانچه ایشان ورود نکنند، با تشتت و از هم‌گسیختگی رو به رو شده و ممکن است دوباره انتخابات را به رقیب واگذار شود.  

مساله چهارم اما به شخصیت ایشان باز می‌گردد که حتی بسیاری از جریانات اصلاح‌طلب نیز خود را حامی ایشان تصور می‌کنند و این دقیقا به مشی اخلاقی آیت الله رئیسی باز میگردد.  

موضوع بعدی این است که جریانات مختلف سیاسی با سلایق گوناگون حاضرند در کابینه ایشان سربازی کنند و این جامعیت در کاندیداهای احتمالی دیگر کمتر مشاهده می‌شود.

از همه مهم‌تر اینکه پس از فاجعه و بی‌کفایتی محض مدیریت دولت فعلی، کشور به شدت نیازمند کارآمدی، مجاهدت، آرامش روانی و قوا و قوت انقلابی است

 از نظر من همه این موارد در آیت الله رئیسی و کابینه ایشان قابل تحقق می‌باشد.

نظر شما