شناسهٔ خبر: 169452 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

تشکیل کارگروهی در مجلس برای اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان

حسن شجاعی نماینده ابهر در مجلس از تشکیل کارگروهی برای اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد.

 به گزارش «نماینده» حجت الاسلام حسن شجاعی علی آبادی نماینده ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه قانون نظارت بر رفتار نمایندگان ایرادات و اشکالاتی دارد که باید برطرف شود، گفت: کارگروهی برای بازنگری در این قانون تشکیل شده و در حال بررسی آن هستیم تا نواقص را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه باید  قانون نظارت بر رفتار نمایندگان به صورت کلی و جزئی اصلاح شود، ادامه داد: در بحث موارد جزئی باید در کمیسیون آئین نامه مجلس مواردی از قانون را اصلاح کرد و در بخش کلی تر باید در حوزه های که در این قانون ضعف وجود دارد را برطرف کنیم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به اینکه قانون هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در برخی موارد مشکل جدی دارد، اضافه کرد:به طور نمونه این قانون ضمانت اجرای لازم را ندارد که باید این موارد را رفع کرد.

رئیس کارگروه بازنگری در قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با تاکید براینکه در قلمرو صلاحیت هیئت، ابهاماتی وجود دارد که باید رفع شود، عنوان کرد:شاخصه‌ های ارتباطات هیئت با دستگاه های داخلی و خارجی مجلس باید شفاف تر شود و از سوی دیگر در مورد آیین دادرسی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خلأ قانونی وجود دارد که باید آنها را مرتفع کنیم.

نظر شما