شناسهٔ خبر: 167981 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

برنامه زمان‌بندی برگزاری انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ اعلام شد

انتخابات معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران مشروح برنامه زمان بندی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و شوراهای ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش «نماینده» شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به تاریخ تشکیل ستاد انتخابات کشور و هیئت اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: براساس اطلاعیه، در تاریخ ۱۱ اسفندماه ستاد انتخابات کشور تشکیل می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران گفت: هیئت اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ شوراهای اسلامی شهر و روستا در تاریخ ۱۹ اسفندماه، هیئت اجرایی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی  در تاریخ ۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ و هیئت اجرایی انتخابات  ۱۴۰۰ریاست جمهوری  در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه تشکیل می شود.

براساس زمان بندی تعیین شده؛ مجموع زمان و فرآیند انتخابات ریاست جمهوری خردادماه ۱۴۰۰، ۳۹ روز تعیین شده است که بر این اساس پس از تشکیل هیئت اجرایی مرکزی در ۱۱ اسفندماه ۹۹، هیئت های اجرایی در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با مهلت۳ روز، ثبت نام از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه با مهلت ۵ روز، انتشار اسامی نهایی ۵ و ۶ خردادماه ۱۴۰۰ به مدت دو روز، تبلیغات از تاریخ ۷ لغایت ۲۶ خردادماه ۱۴۰۰ به مدت ۲۰ روز در نظر گرفته شده است. ۲۷ خردادماه ۱۴۰۰ ممنوعیت تبلیغات و ۲۸ خردادماه نیز روز اخذ رای اعلام شده است.

نظر شما