شناسهٔ خبر: 167278 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

دنیامالی:

برای تکمیل پروژه‌های عمرانی چاره‌ای جز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نداریم

احمد دنیامالی، بندرانزلی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: چاره‌ای نداریم جز اینکه از ظرفیت بخش خصوصی و نقدینگی‌هایی که در این بخش وجود دارد، برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استفاده شود. باید شرایطی را فراهم کنیم که نقدینگی سرگردان به جای آنکه به سمت سکه یا ارز برود، صرف تولید و افزایش اشتغال شود.

به گزارش «نماینده» احمد دنیامالی درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: کمیسیون عمران مجلس، در حال بررسی کارشناسی بخش عمرانی لایحه بودجه سال آینده است.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی ما آن است که چندین هزار پروژه نیمه تمام داریم و منابع لازم در کشور برای ساماندهی این پروژه‌ها وجود ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در مجلس دهم «لایحه مشارکت عمومی و خصوصی» را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد که کمیسیون عمران مجلس در حال بررسی این موضوع است و آنقدر این لایحه تغییر کرده که تبدیل به طرح مشارکت عمومی و خصوصی شده است.

وی افزود: چاره‌ای نداریم جز اینکه از ظرفیت بخش خصوصی و نقدینگی‌هایی که در این بخش وجود دارد، برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استفاده شود.

دنیامالی گفت: ما باید شرایطی را فراهم کنیم که نقدینگی سرگردان به جای آنکه به سمت سکه یا ارز برود، صرف تولید و افزایش اشتغال شود. در واقع باید بسترهای لازم فراهم شود تا این نقدینگی، برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام مورد استفاده قرار گیرد چراکه ما می‌توانیم در این بخش ارزش افزوده خوبی را به دست آوریم.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید در قالب این طرح‌ها و لوایح بتوانیم منابع و نقدینگی در دست مردم و بخش خصوصی را به سمت فعالیت‌های مولد هدایت کنیم.

نظر شما