شناسهٔ خبر: 164127 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

نماینده مردم دامغان:

اغلب مصیبت‌های امروز کشور ناشی از دل‌بستن برخی دولتمردان به خارج از کشور است

علی اکبر علیزاده علی اکبر علیزاده گفت: خسارت‌های ناشی از دل‌بستن و نگاه دولتمردان به خارج از کشور به جای خود باقی است و اغلب مصیبت‌هایی که امروز در کشور داریم ناشی از همین تفکر و اندیشه برخی دولتمردان محسوب می‌شوند.

دامغان- نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تعامل دولت با مجلس در ماه‌های پیش رو، گفت: مجلس نظارت‌های خود را بر دولت تشدید خواهد کرد.

به گزارش «نماینده» علی اکبر علیزاده با تاکید بر اینکه دولت باید مراقبت کند تا از مسیر صحیح خود خارج نشود، بیان داشت: امیدواریم دولت در سال پایانی خود، با همکاری سازنده با مجلس تعاملات خود را تقویت کند و رویکرد تعامل با همسایگان و نگاه به شرق را دنبال کند.

وی اضافه کرد: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت تلاش دولت‌ها در مسیر انجام وظایف خود تا آخرین روز کاری خود، انتظار است در فرصت باقی‌مانده گام‌های خوبی برای کمک به رشد و توسعه و تقویت اقتصاد کشور برداشته شود.

عضو خانه ملت خاطر نشان کرد: دولت در بحث اقتصاد و اشتغال که در زمره اصلی‌ترین مشکلات کشور است، نتوانست نمره خوبی کسب کند و از طرفی دولت با توجه به هشدار و تأکیدات مقام معظم رهبری، تمام سرنوشت اقتصاد ایران را به برجام گره زده که با این تفکر و دیدگاه متأسفانه شش سال از عمر دولت را هدر دادند.

علیزاده برمی یادآور شد: با توجه به پایان سال فعالیت دولت، موضع گیری روحانی علیه آمریکا و مواضع دیگر مشابه ایشان در طی ماه اخیر الحمدالله تغییراتی در دیدگاه رئیس جمهور نشان می‌دهد که اطمینان گذشته به آمریکا و غربی‌ها را دیگر ندارد و دوم اینکه روحانی به این نتیجه رسیده که راه حل باز شدن گره‌های کور کشور نه در خارج بلکه در داخل جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه اتکای دولت به موضوع برجام، سال‌ها رونق و توجه به تولید داخلی را عملاً متوقف کرده که برای تائید این مطلب وزارت صمت نیز اعلام کرد یک هزار و ۵۰۰ کارخانه را راه اندازی کرده و یا به ظرفیت مطلوب رسانده‌ایم، افزود: در سال جاری نیز یک هزار کارخانه تعطیل شده را راه اندازی خواهیم کرد لذا امیدواریم این روش و دیدگاه عملی شود و شاهد رونق تولید و اشتغال باشیم.

نماینده دامغان در مجلس اضافه کرد: خسارت‌های ناشی از دل‌بستن و نگاه دولتمردان به خارج از کشور به جای خود باقی است و اغلب مصیبت‌هایی که امروز در کشور داریم ناشی از همین تفکر و اندیشه برخی دولتمردان محسوب می‌شوند و کسانی نیز معتقد بودند مشکل آب خوردن ما هم با برجام حل خواهد شد.

علیزاده برمی به کوتاهی دولت به بخش مسکن اشاره داشت و افزود: در بحث مسکن دولت کوتاهی داشت و شخص رئیس جمهور به این کوتاهی دولت اشاره داشت که با این عملکرد دولت در بخش مسکن خسارت فراوانی به مردم و کشور وارد شد که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: کوتاهی دولت در بخش مسکن را می‌توان به عدم ساخت مسکن در طی شش سال گذشته اشاره داشت که این حرکت را می‌توان امروز شرایط اجاره بها و رشد سرسام آور قیمت مسکن را در همه جای کشور شاهد هستیم و می‌بینیم.

نظر شما