شناسهٔ خبر: 155541 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

حاجی‌دلیگانی: برخی وزرا برای تعیین تکلیف اقلام اساسی مردم توجه‌ای ندارند

حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: وزرا برای تعیین تکلیف اقلام اساسی مردم و وضعیت معیشتی آنها توجه ندارند.

به گزارش «نماینده» حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه مجلس در بودجه سال ۹۸ تصویب کرد تا ۱۴ میلیارد دلار به کالاهای اساسی تخصیص داده شود، گفت: با گذشت ۲ ماه از سال دولت تاکنون اعلام نکرده است برای اختصاص این مبلغ چه برنامه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه قرار بود مسئولان دولتی نیز با حضور در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس درباره این موضوع گزارشی به نمایندگان ارائه کنند که این اتفاق نیز تاکنون رخ نداده است، افزود: اکنون یکی از موضوعات بسیار مهم کشور تصمیم‌گیری در خصوص نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی است که باید هرچه زودتر در این زمینه تصمیم‌گیری شده تا بر سر سفره‌های مردم برسد. تاکنون کمیسیون چندین جلسه برای تصمیم‌گیری در این زمینه برگزار کرده است اما وزرای دولت در جلسات حضور نیافتند و این رفتار صحیح نیست.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با تاکید براینکه بنده بارها در جلسات علنی پارلمان درباره این موضوع تذکر و اخطار داده‌ام، اظهار داشت: قرار بود وزرای صنعت و اقتصاد در جلسات کمیسیون برنامه و بودجه حضور پیدا کنند که این اتفاق رخ نداده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید براینکه وزرا برای تعیین تکلیف اقلام اساسی مردم و وضعیت معیشتی آنها توجه ندارند، عنوان کرد:امیدوارم هر چه سریعتر جلسه‌ای با حضور مسئولان دولتی،   مرکز پژوهش‌های مجلس  و سایر صاحب نظران این موضوع در کمیسیون برگزار  شود تا سریعتر برنامه‌ای در این زمینه تدوین شود.

نظر شما