شناسهٔ خبر: 135494 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

آماده مقابله قاطع با هرگونه ماجراجویی بدخواهان هستیم

سرلشکر صالحی2 فرمانده کل ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور الهام‌بخش در جغرافیای فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی برای تأمین منافع ملی جلوه‌هایی جدید از توانمندی‌های خود را متبلور ساخته است.

به گزارش «نماینده»، سرلشکر عطا الله صالحی فرمانده کل ارتش در پیامی به مناسبت فرا رسیدن ۲۹ فروردین سالروز ارتش و بزرگداشت حماسه ‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان، ضمن تبریک این روز گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت منویات و فرامین ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) هرگونه خطای راهبردی دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران را با پاسخ قاطع، شدید و ویران‌ کننده مواجه خواهد ساخت.

متن پیان به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم وَآخَرینَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ یَعلَمُهُم وَ ما تُنفِقوا مِن شَیءٍ فی سَبیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیکُم وَأَنتُم لا تُظلَمونَ.

انفال /۶۰

بدون تردید ۲۹ فروردین ماه یادآور یکی از رخدادهای ماندگار و الهام‌بخش انقلاب اسلامی است که بر پیشانی آن اقدام راهبردی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) برای تولد ارتشی مقتدر و مکتبی در جهت تقویت ظرفیت‌های نظام و ملت ایران در برابر دشمنان قسم خورده میهن اسلامی می‌درخشد.

این روز در حقیقت آغاز تبلور جوانمردی دلیر مردانی است که با قدرت ایمان و توکل و ایثار همراه با استقامت و پایداری، عزت و شرف را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و خود، جاودانه تاریخ شدند تا نسل‌های بعد، داستان رشادت‌های آنان را با گوش جان بشنوند و با چشم دل ببینند.

امروز، ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه عمیق معنوی و روحیه جهادی و انقلابی و به مدد وحدت، هماهنگی و هم‌افزایی مثال‌زدنی با دیگر نیروهای مسلح؛ با تأسی به حقایق و تجارب ارزشمند هشت سال دفاع مقدس و دیگر عرصه‌های دفاع از نظام و میهن اسلامی، حِصن حصین نظام مقدس اسلامی به شمار رفته و تحت فرماندهی ولی فقیه زمان و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) مسیر پرافتخار تقویت بنیه دفاعی و قدرت بازدارندگی کشور و ناامیدسازی جبهه دشمنان انقلاب و ملت ایران مقدس را طی کرده و تداوم می بخشد و به مدد و لطف الهی در مرحله‌ای نوین از حیات امنیت آفرین و افتخارآمیز خود با حضور الهام‌بخش در جغرافیای فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی و آب‌های دور دست به رغم تهدیدهای فرامنطقه‌ای، برای تأمین منافع ملی جلوه‌هایی جدید از توانمندی‌های خود را متبلور و همراه با سایر نیروهای مسلح از آمادگی‌های سرشار از ایمان و اتکاء به قدرت لایزال الهی برای مقابله قاطع با هرگونه ماجراجویی های بدخواهان علیه ایران اسلامی برخوردار است.

ارتشیان غیور مرزهای سرزمین ایران و حافظان عزت و آزادگی ملت که در دوران سرنوشت ساز دفاع مقدس عزیزترین و گرانبهاترین متاع خویش را برای آسایش و آرامش مردم و  میهن اسلامی بر طبق اخلاص نهادید، کلام آمیخته با عشق و درود خود را نثار وجود گرانقدر شما و شهیدان والامقام و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس می کنم که قله بلند شجاعت و مهر آفرینی را فتح کردید و صیانت از دین مبین اسلام و حراست از مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی را هدف خویش قرار دادید تا ملت قدرشناس این مرز و بوم در آرامش به سر ببرند.

درود بر آسمان سیرتانی که در زمین و آسمان و دریا حماسه آفریدند. شهیدان، جانبازان و آزادگان گرامی و عزیزی که ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح خالصانه تقدیم انقلاب و میهن کرد تا نام و آوازه انقلاب و حماسه‌ آفرینی ایران اسلامی تا ابد نه تنها در این خطه بلکه در جهان جاودانه بماند.

والسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته
فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران،
سرلشکر ستاد عطاءالله صالحی

نظر شما