• هیئت دولت ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۴:۳۹

  «نماینده» از ماجرای ادغام و تفکیک برخی وزارتخانه‌ها در سال‌های اخیر گزارش می‌دهد

  مروری بر ماجرای ادغام و تفکیک برخی از وزارتخانه ها

  اعضای دولت که به‌نظر می‌رسید عزم جدّی‌تری برای کوچک‌سازی دارند، با استناد به برنامۀ چهارم توسعۀ کشور معتقد بودند در ۴ سال دولت دهم حداکثر باید ۱۰۰ هزار مجوز استخدام صادر می‌شد اما در این دولت در برخی دستگاه‌ها به تنهایی ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر را استخدام کرده‌اند که این امر مغایر با اصول قانونی کوچک‌سازی دولت بود.

 • بدری2 ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۵:۲۴

  «صدیف بدری» در مخالفت با تفکیک وزرت راه و شهرسازی:

  به‌جای تفکیک، چارت‌های سازمانی را بازنگری کنیم

   بدری با بیان اینکه باید این مسائل، چالش‌ها و مشکلات سر راه این وزارتخانه حل شود نه اینکه صورت مسئله را پاک کنیم، تأکید کرد: «نباید مجدد چند سال انرژی برای تفکیک این وزارتخانه صرف کنیم. بهتر است در عملکرد معاونت‌ها در بخش چارت سازمانی بازنگری شود.»

 • کاظم زاده ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۵:۲۴

  «شادمهر کاظم‌زاده» در موافقت با تفکیک وزارت راه و شهرسازی

  با ادغام در حوزه مسکن نتیجه‌ای نگرفتیم

  این نماینده مجلس گفت: «اگر قرار به تفکیک باشد، باید شهرداری، نظام مهندسی یا مسکن همه کنار هم دیده شوند و اگر به این شکل به این موضوع نگاه شود، من با تفکیک موافق هستم.»

 • صنعت معدن تجارت ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۱۲:۴۱

  بازرگانی از صنعت و معدن جدا می‌شود؟

  افرادی که به احیای مجدد وزارت بازرگانی تأکید دارند، معتقدند پس از ادغام دو وزارتخانه «بازرگانی» و «صنایع و معادن»، «وزارت صنعت، معدن و تجارت» موفق نشد به اهدافی که برای آن در حوزه تجارت خارجی ترسیم شده بود، دست یابد و بنابراین ضرورت احیای مجدد وزارت بازرگانی، احساس می‌شود.

 • بیگلری2 ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۱۲:۴۲

  «محسن بیگلری» در موافقت با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت:

  مشکلات اتصال به بازارهای جهانی با این ادغام تشدید شد

  عضو کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: «باید وزارتخانه‌ها از هم جدا شوند تا فرصت‌های شغلی بیشتری برای جوانان تحصلی‌کرده جامعه، فراهم شود.»

 • رضیان2 ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۱۲:۴۲

  «رضیان» در مخالفت با تفکیک وزارتخانه «صنعت، معدن و تجارت»

  دولت به فکر ایجاد معاونت‌های قوی باشد، نه تفکیک وزارت

  رضیان با بیان اینکه کمیسیون صنایع هم با این تفکیک مخالف است، تصریح کرد: «شخص وزیر با یک معاونت قوی‌تر می‌تواند همان کاری که قرار است در یک وزارتخانه منفک انجام دهد، در همین وزارتخانه به‌ثمر برساند و نیازی نیست که یک تشکیلات عریض‌وطویل دوباره راه بیفتد و تا بخواهد این وزارتخانه در انجام وظایف خود روی غلطک قرار گیرد، ۴ سال دولت تمام شده است.»

 • وزارت ورزش ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ ۱۲:۳۲

  مظلومیت دغدغه‌های نسل جوان در ادغام «ورزش و جوانان»

  ماهیت سازمان ملی جوانان با سازمان تربیت بدنی متفاوت است، به‌گونه‌ای که کار سازمان تربیت بدنی اجرایی و کار سازمان ملی جوانان به‌صورت سیاست‌گذاری است لذا مشکلات زیادی در این زمینه ایجاد خواهد شد.

 • تابش ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ ۱۲:۳۲

  «محمدرضا تابش» درخصوص تفکیک وزارت ورزش وجوانان:

  تفکیک اقدامی رو به جلو است

  تابش گفت: «با تفکیک وزارت ورزش و جوانان به عقب برنمی‌گردیم و هر اقدام و عملی که جوانان را از سیطرۀ مسائل وزراتخانه خارج کند و به آن به صورت مستقل نگاه کند، بازگشت به عقب نیست بلکه اقدامی رو به جلو است. زمانی که سازمان جوانان به وزارت ورزش ملحق شد یک گام به عقب برگشتیم. هم‌اکنون با این تفکیک می‌خواهیم این موضوع را اصلاح کنیم.»

 • ابراهیمی ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ ۱۲:۳۲

  ابراهیمی‌ درخصوص تفکیک وزارت ورزش و جوانان:

  وزارت ورزش جای خالی سازمان ملی جوانان را پر نکرد

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بسیاری تشکیل این وزارتخانه را برای نظام اداری کشور مفید و تفکیک دوباره آن را موجب حجیم‌تر شدن دستگاه‌ها و افزایش بوروکراسی می‌دانند، اظهار داشت: «باید توجه داشت که وزارتخانه جدید در حوزه جوانان نتوانسته است جای خالی سازمان ملی جوانان را پر کند. بنابراین باید سازمانی باشد که بتواند در حوزه جوانان سیاست‌گذاری کرده و  برنامه‌ها را اجرایی نماید.»