شناسهٔ خبر: 74927 - سرویس جامعه

هوای تهران در شرایط سالم قرار گرفت

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با توجه به کاهش غلظت آلاینده های جوی، در شرایط سالم قرار گرفت.

به گزارش نماینده، محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، شاخص کیفیت هوای تهران اکنون در شرایط سالم قرار گرفته است.
 
وی ادامه داد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون هوا در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا به لحاظ آلایندگی این ذرات با کاهش ۱۰ عددی نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۹۳ قرار دارد.
 
رستگاری با اشاره به کاهش میزان غلظت دو آلاینده دیگر نسبت به روز گذشته، افزود: میانگین غلظت آلاینده های منواکسید کربن از ۳۴ به ۳۱(سالم) و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۵ به ۵۰ (پاک) رسیده است.
 
وی به آلوده ترین مناطق جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته اشاره و اظهار کرد: ایستگاه های شهرک چشمه (منطقه ۲۲) با ۱۳۴، پارک قائم (منطقه ۱۸) با ۱۲۶ فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) با ۱۲۰ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داشتند.
 
وی با اشاره به اینکه دراین مدت سرخه حصار و پردیسان با شاخص ۳۴ در شرایط پاک قرار داشتند، افزود: مناطق پونک(منطقه ۵)، بزرگراه محلاتی (منطقه ۱۴) و پاسداران (منطقه ۳) با عدد ۶۰ در شرایط سالم کمترین میزان شاخص آلودگی هوا را در این مدت داشتند.
 
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به گروه های حساس جامعه و افراد مبتلا به بیماری قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان توصیه کرد از فعالیت طولانی مدت در مناطق ناسالم شهر خودداری کنند.
 
رییس اداره پیش بینی هواشناسی نیز در مورد وضعیت جوی تهران گفت: با ورود سامانه بارشی از سمت غرب استان، کیفیت هوای تهران بهتر خواهد شد.
 
محمد مهدی عشقی با اشاره به بارش باران صبحگاهی در محدوده ایستگاه مهرآباد تهران، افزود: برهمین اساس از بعدازظهر امروز تا ظهر فردا شاهد بارش پراکنده باران در نقاط شهری و بارش برف در ارتفاعات استان تهران خواهیم بود.