شناسهٔ خبر: 166949 - سرویس مجلس
منبع: مهر

مجلس به بودجه دفاعی توجه می‌کند

وحید جلال‌زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس به دنبال توسعه قدرت نظامی کشور است و قطعا در بررسی بودجه سال آینده توجه ویژه‌ای به بودجه بخش دفاعی و نظامی خواهد کرد.

به گزارش «نماینده»،وحید جلال زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر ضرورت توجه به بودجه دفاعی کشور در لایحه بودجه سال آینده، گفت: یک نگاه اجمالی به بودجه کشورهای منطقه در سال‌های گذشته نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران کمترین بودجه نظامی را در منطقه به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: البته برتری های جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی و همچنین فناوری صنایع دفاعی در منطقه مثال و مانندی ندارد اما متاسفانه بودجه کشور در این بخش در میان کشورهای منطقه وضعیت خوبی ندارد و ما جزو کشورهای آخر در این زمینه هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تهدیدات فرامنطقه ای ایجاب می کند که ما به یک قدرت بازدارندگی منطقی دست پیدا کنیم و قطعا این قدرت بازدارندگی نیاز به عده، عُده، امکانات، تجهیزات و بودجه دارد.

جلال زاده متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران در ۴۲ سال گذشته هیچگاه در فکر تجاوز و تعدی به کشورها نبوده است و رفتار کشورمان کاملا این موضوع را اثبات می کند.

وی افزود: قدرت دفاعی و نظامی ایران در خدمت صلح و ثبات در منطقه است و بازدارندگی، اصلی ترین وجه قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به همین دلیل قطعا مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به بودجه بخش دفاعی و نظامی کشور توجه ویژه خواهد کرد چرا که نباید وضعیت دفاعی و قدرت نظامی ما دچار مشکل شود.

جلال زاده گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال توسعه قدرت نظامی و دفاعی کشورمان است و حتما در بررسی لایحه بودجه سال آینده توجه ویژه ای به بودجه بخش دفاعی خواهد شد.