شناسهٔ خبر: 166807 - سرویس سیاست
منبع: فارس

سروری: پاسخ قاطع به ترور فخری‌زاده می‌دهیم

سروری عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه راه شهید«فخری زاده» ادامه پیدا خواهد کرد،گفت: ایران حتما پاسخ قاطع نسبت به این ترور خواهد داد.

به گزارش «نماینده»،پرویز سروری عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، درباره ترور و شهادت محسن فخری‌زاده معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) در یک عملیات تروریستی، گفت: از اعلام این خبر نگران شدیم، نگران از این جهت که این افراد سرمایه های کم نظیر محسوب می شوند و تولید آنها در کشور نیازمند دوره طولانی است، بنابراین حتما باید مسئولان مربوطه بررسی کنند که اشکال کار کجا بود. اطلاعات چگونه درز پیدا کرده است و تروریست ها با کدام اطلاعات و با چه طرح عملیاتی توانستند یک شخصیت بسیار موثر را شهید کنند.

وی با بیان اینکه راه شهید«فخری زاده» ادامه پیدا خواهد کرد، افزود: قطعا باید عوامل این اقدام تروریستی شناسایی شوند و مورد انتقام سخت قرار بگیرند؛ ایران حتما پاسخ قاطع نسبت به این ترور خواهد داد اما در عین حال باید نسبت به نقاط ضعف حفاظت از چنین شخصیت های برجسته، بررسی دقیق صورت بگیرد تا متوجه شویم چه مشکلی در فرآیند حفاظت وجود داشت که عده ای از منافقین توانستند این اقدام کور را انجام دهند.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان با بیان اینکه اقداماتی که امروز در منطقه شکل گرفته است نشان می دهد که آمریکا و اسرائیل به اوج ذلت و ضعف افتاده اند، اظهار داشت: آنها در منطقه تمام اقدامات پنهان خود را آشکار می کنند و روابط اسرائیل را با کشورهای عربی به صورت آشکار جلوه گر می کنند؛ نشان می دهد به آخر خط رسیده اند و دیگر چاره ای جز آنکه برگ آخر خود را رو کنند ندارند.

سروری تصریح کرد: به اعتقاد بنده ما در آینده نزدیک شاهد شورش های مردمی منطقه علیه حکام مرتجع و وابسته به استکبار خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دانشمندان ما هیچ گونه تهدیدی برای کشورهای دیگر ایجاد نکرده اند، تاکید کرد: آنچه مسلم است اینکه پیشرفت جهش بار کشور در حوزه علمی و پژوهشی به شدت دشمنان ما را نگران کرده است چرا که دانشمندان ما در مدت کوتاهی نشان داده اند می توانند کارهای بزرگ و باور نکردنی انجام بدهند و این حکایت از ظرفیت های بالای علمی کشور دارد.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان اضافه کرد: به همین جهت تلاش می کنند این راه را با ترور و شهادت عناصری همچون فخری زاده ببندند اما باید بدانند کشور ما ظرفیت های بسیاری همانند شهید «فخری زاده» را دارد، نیروهایی که به دست همین شهید بزرگوار تربیت شده اند و امروز جای خالی او را پُر می کنند و پیشرفت کشور هیچگاه متوقف نمی‌شود.

سروری با بیان اینکه تروریست ها به دلیل ترس از پیشرفت های ایران در حوزه هایی همچون هسته ای و موشکی دست به این ترور زده اند، تصریح کرد: این اقدام تروریستی در جهت ترس از پیشرفت های علمی ایران صورت گرفت.