شناسهٔ خبر: 165208 - سرویس جامعه
منبع: فارس

اینترنت «شاد» رایگان است/ مدارس در هر صورت دایرند

حاجی میرزایی وزیر آموزش ‌و پرورش گفت: اینترنت «شاد» رایگان است و اگر کسی با مشکلی مواجه شده است، اعلام کند.

به گزارش «نماینده»، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه گردهمایی مشترک اعضای پایگاه‌های بسیج فرهنگیان وزارت آموزش ‌و پرورش، در پاسخ به این پرسش که «با توجه به وضعیت قرمز کرونا در اکثر استان‌ها، برنامه‌ای برای تعطیلی مدارس ندارید؟»، اظهار کرد: موظفیم که انواع آموزش را پیش‌بینی کنیم و در اختیار قرار دهیم و این کار را انجام دادیم اما مرجع صلاحیت‌دار برای اینکه حضور افراد در مدرسه ضرر دارد و باید و نباید مدارس تعطیل شود، ستاد ملی کروناست و در مصوبه این هفته هم هر منطقه‌ای که مشکلاتشان حاد می‌شود به پیشنهاد وزارت بهداشت و وزارت کشور، ستاد ملی کرونا، اختیاراتی تفویض کرد.

وی ادامه داد: اعلام کردیم که حضور دانش‌آموزان اختیاری است و آنهایی که حضور پیدا می‌کنند، رعایت پروتکل‌ها می‌شود؛ خطری که آنها را در مدرسه تهدید می‌کند، بیشتر از خطری نیست که جاهای دیگر که هستند، آنها را تهدید می‌کند و ما نهایت مراقبت را داریم و ان‌شاءالله مشکلی نباشد.  

حاجی‌میرزایی با بیان اینکه تاکنون گزارش متفاوتی دریافت نکردیم که بازگشایی مدارس با این شکلی که ما بازگشایی کردیم و منعطف است برای دانش‌آموزان مخاطره‌ای داشته است، گفت: هم ما مراقبت می‌کنیم هم خانواده‌ها مراقبت کنند و مدارس هم مراقبت می‌کنند که کار خوب پیش رود.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا اگر ستاد ملی کرونا تعطیل اعلام کند، مدارس تعطیل است؟»، افزود: دانش‌آموزان حدود ۲۰ درصد و در برخی مدارس بیشتر حضوری آموزش می‌بینند و مابقی غیرحضوری آموزش می‌بینند؛ اگر ستاد ملی کرونا تشخیص دهد که حضور دانش‌آموزان حتی حضور محدود آنها لازم نیست و خطرناک است، اعلام می‌کند و آنها هم حضور پیدا نمی‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدارس در هر صورت باز است زیرا حلقه اتصال ما با معلمان و دانش‌آموزان است و باید جریان آموزش را پیگیری و کنترل کنند و اطمینان پیدا کنند که کار تحصیل دانش‌آموزان به خوبی انجام می‌شود و به مشکلی برنخوردند و اگر مشکلی دارند، حل و فصل کنند بنابراین مدارس قطعا باز هستند و فعال هستند اما حضور دانش‌آموزان در هرجایی که ستاد ملی کرونا تشخیص مشکل دهد، اعلام می‌کنند.

حاجی‌میرزایی درباره وضعیت اینترنت «شاد» گفت: اینترنت «شاد» رایگان است و اگر کسی با مشکلی مواجه شده است، بگویند چون بنده با وزیر ارتباطات صحبت کردم و از چند روز قبل این کار انجام شده است و همه ارائه ‌کنندگان خدمات که روی بستر «شاد» استفاده می‌کنند، رایگان است.     

به گزارش فارس، در این گردهمایی که بسیجیان پایگاه‌های ۲۲گانه حوزه ستادی آموزش‌وپرورش حضور داشتند برنامه‌های متنوعی ازجمله سرودخوانی دانش آموزان اجرا شد و وزیر آموزش‌وپرورش نیز به ایراد سخنرانی پرداخت.