شناسهٔ خبر: 165086 - سرویس مجلس
منبع: نسیم

ارجاع تفحص از تامین اجتماعی به کمیسیون مربوطه

غنی نظری نماینده مردم خلخال در مجلس آخرین روند تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس را تشریح کرد.


به گزارش «نماینده» سید غنی نظری نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به هیئت رئیسه مجلس، گفت: طرح تفحص از این سازمان از سوی هیئت رئیسه جهت رسیدگی و بررسی به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع شده است.

وی افزود: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در این باره با مسئولان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی نامه نگاری کرده و از آنها خواسته تا توضیحات و گزارشات لازم را ظرف ۲ هفته پیرامو محورهای تحقیق و تفحص، به مجلس ارائه کند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با تأکید بر اینکه "ما به‌دنبال شفافیت در سازمان تأمین اجتماعی و شستا هستیم"، اظهار داشت: مسئولان مربوطه باید درباره عملکرد، سود و زیان و همچنین عدم تقویت شرکت‌های زیر مجموعه شستا، به مردم گزارش دهند.

نظری با اعلام اینکه طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در ۷ محور تهیه شده است، اضافه کرد: ضعف عملکرد و نحوه انتصابات در شستا، بیمه کارگران ساختمانی، بیمه فرشبافان و قالیبافان و بیمه بیکاران، عدم رعایت عدالت در سرمایه‌گذاری‌ها، عدم رعایت عدالت اجتماعی در حوزه درمان، پرداختی‌ها در سازمان تأمین اجتماعی، انتصابات در این سازمان و همچنین حقوق‌های نجومی برخی از مدیران در این سازمان از جمله محورهای تفحص از سازمان تأمین اجتماعی است.