شناسهٔ خبر: 165084 - سرویس مجلس
منبع: خانه ملت

برخی جریانات سیاسی هیچ اعتقادی به ظرفیت‌های داخلی ندارند

عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: متاسفانه برخی از جریانات در داخل کشور هیچ اعتقادی به ظرفیت‌های داخلی ندارند و همیشه چشمشان برای حل مشکلات به بیگانگان معطوف است.

به گزارش «نماینده» علی‌اصغر عنابستانی با اشاره به اینکه وادادگی در برابر غرب سبب بروز مشکلات برای کشور شده است، گفت: وادادگی ویژه‌ای در بخشی از ساختارهای کشور از گذشته تا به الان وجود داشته که این‌ها متصور می‌شوند تمام آرزوهایشان در غرب و ارتباط با غربی‌ها محقق خواهد شد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه با همین نگاه هم ظرفیت‌های داخلی را نادیده گرفتند و هم اینکه توجهی به دیگر کشورها برای مراودات تجاری نداشتند و به امید برجام غربی‌ها بسیاری از کشورها را از خودمان دور کردیم و این مسئله باعث متضرر شدن اقتصادمان شد.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه برخی‌ها در داخل شعار ما نمی‌توانیم را سر می دهند اشاره و اظهار کرد: یک فکری هم در کشور وجود دارد که می‌گوید ایرانی نمی‌تواند و همین مسئله از سال‌های گذشته تا به الان در بدنه اجرایی ما وجود دارد و این‌ها متصور می‌شوند که با نگاه به داخل کارها پیش نمی‌روند و باید برای حل مشکلات به غرب تکیه کرد.

نماینده مردم سبزوار در ادامه افزود: ما اگر از ظرفیت‌های داخلی استفاده نکنیم؛ قطعا کشور به خوبی اداره نخواهد شد؛ لذا برای اینکه معظلات و مشکلات برطرف شوند باید به توانمندی‌های داخلی تکیه کنیم و اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری هم همین است.

عنابستانی عنوان کرد: قطعا؛ ما باید از درون اقتصادمان را شکوفا کنیم و در کنار این مسئله نیز نگاه به ظرفیت‌های بیرونی و مبادلات با دنیا را در نظر داشته باشیم که این مهم نیز با تغییر دیدگاه و فکر صورت خواهد گرفت.