شناسهٔ خبر: 164172 - سرویس مجلس
منبع: فارس

حداقل یک میلیون از ۲.۵ میلیون خانه خالی به بازار عرضه خواهد شد

کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس گفت: حداقل یک میلیون از مجموع 2.5 میلیون خانه خالی با اجرای قاطع قانون و در قالب اخذ مالیات از خانه‌های خالی به بازار عرضه خواهد شد که می‌تواند اثرات خوبی داشته باشد.

به گزارش «نماینده»،جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مردم در انتخابات اخیر علی‌رغم گلایه‌مندی‌ها و نگرانی‌هایی که از کارآمدی دولت و عدم نظارت و فسادی که در بخش‌های مختلف به وجود آمده بود داشتند و همین موضوع را در مشارکت‌شان در انتخابات نشان دادند، به نمایندگان غیرهمسوی با دولت رأی دادند.

**محتکران خانه برای فرار از مالیات ناچار به عرضه هستند

وی افزود: مردم به کاندیداهایی در انتخابات مجلس یازدهم رأی دادند که بتوانند در یک‌سال باقی مانده از عمر دولت چند اقدام اساسی را در زندگی و معیشت‌شان ببینند. 

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تصویب قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی می‌توان اثرات آن را در بازار مسکن دید، چرا که محتکران برای فرار از مالیات ناچار به عرضه خانه هستند لذا ما امیدواریم با ابلاغ اجرای این مصوبه از سوی دولت بتوانیم شاهد بهبود بازار مسکن باشیم. 

** یک میلیون خانه خالی بزودی به بازار عرضه خواهد شد

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: حداقل یک میلیون از مجموع ۲.۵ میلیون خانه خالی با اجرای قاطع این قانون و در قالب اخذ مالیات از خانه‌های خالی به بازار عرضه خواهد شد که می‌تواند اثرات خوبی داشته باشد. 

وی گفت: قوه قضائیه و دستگاه‌های ناظر و مجلس می‌توانند با رصد اجرای دقیق قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی مانع از احتکار مسکن در کشور شوند، ضمن اینکه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور هم در رصد اجرای این قانون نقش مهمی را برعهده دارند.