شناسهٔ خبر: 161898 - سرویس مجلس
منبع: آنا

مجلس تعامل برادرانه با دولت دارد، اما چک سفید امضا نمی‌دهد

مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در یکسال باقیمانده از عمر دولت در تعاملی برادرانه مشکلات مردم را تمهید می‌کند و اینگونه هم نیست که چک سفید امضا به کسی بدهیم. دولت باید پای کار بیاید.

به گزارش «نماینده»؛ مالک شریعتی ، با اشاره به اینکه رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی در مجلس شورای اسلامی سبب شده، صندلی‌های نمایندگان برای حفظ فاصله اجتماعی دستخوش تغییرات شود و این موضوع مشکلاتی را برای تذکرها، اخطارها و حتی رأی دادن نمایندگان به‌وجود آورده است، اظهار کرد: مسئولان اجرایی مجلس شرایطی را فراهم کنند که میزهایی که فاقد امکانات ایفای وظیفه نمایندگی است، فراهم شود؛ چون امکان دارد این شرایط به صورت طولانی مدت ادامه داشته باشد، بنابراین باید سازوکاری در نظر گرفته شود که وقفه‌ای در کار نمایندگان مجلس نیندازد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس یازدهم تصریح کرد: به نظر می‌رسد مسئولان اجرایی مجلس در دوره دهم با این احساس که نخواهند ماند، برای منظم تحویل دادن مجلس تلاشی نکردند و لذا از هیئت رئیسه مجلس یازدهم خواستیم برای جلسات آینده مجلس  این سازوکار را فراهم کند.

وی به مأموریتی که رهبر معظم انقلاب برای مجلس تعریف کرده‌اند نیز اشاره و اظهار کرد: مجلس در سخن رهبری ریل‌گذار تمام دستگاه‌های کشور و نه فقط دو قوه دیگر معرفی شد که این جایگاه رفیع مجلس در کشور را گوشزد می‌کند.

شریعتی با بیان اینکه رهبری اقتصاد و فرهنگ را دو اولویت کشور معرفی کردند، تصریح کرد: در یکسالی که از عمر دولت دوازدهم باقی مانده با تعامل برادرانه و منطقی میان مجلس و دولت تمهیدی برای مسائل معیشتی مردم بیندیشیم. البته اینگونه هم نیست که چک سفید امضایی به کسی داده باشیم و انتظار داریم دولت پای کار بیاید و انجام وظیفه کند.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم با  اشاره به اینکه مجلس یازدهم اولین مجلس گام دوم انقلاب است، گفت: تعداد قابل توجهی از جوانان با تخصص‌های مختلف وارد قوه مقننه شده‌اند، انتظار از مجلس یازدهم این است که با در هم تنیدگی میان تجربه مجربان و شور و حرارت جوانان اتفاقات خوبی برای کشور رقم بخورد که لازمه‌اش این است که جوانان برای خود خط‌کشی نداشته باشند تا بتواند اثربخش باشند.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه انتخابات هیئت رئیسه مجلس نشان داد این ترکیب متعادل در مجلس از هیئت رئیسه شروع شده است و امیدواریم در کمیسیون‌های تخصصی هم این در هم تنیدگی اتفاق بیفتد و تعامل همکاری نیروهای انقلابی فتح بابی برای گشایش در مشکلات مردم باشد.