شناسهٔ خبر: 161680 - سرویس مجلس
منبع: مهر

روح‌الامینی: «قالیباف» برای ریاست اختلاف معناداری با دیگر گزینه‌ها دارد

روح الامینی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم ضمن حمایت از ریاست «محمدباقر قالیباف» بر مجلس به فاصله معنادار موجود بین منتخب اول مردم تهران با سایر کاندیداهای ریاست مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و از اصولگرایان راه یافته به پارلمان خواست که در این زمینه به وفاق و همدلی برسند؛ چراکه برخی بیرون از مجلس نشسته و سعی می کنند مجلس به ریل اصلی خود بازنگردد.

به گزارش «نماینده»، عبدالحسین روح الامینی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم صبح امروز در نشست جانبازان و ایثارگران منتخب مجلس گفت: باید بین همه منتخبان اتحاد و اجماع شکل بگیرد تا منتخبان مجلس یازدهم بتوانند تحول اساسی را در ساختار مجلس ایجاد کنند و زمینه‌های بازگشت به ریل اصلی مجلس که همان در رأس امور بودن را فراهم کنند.

وی افزود: برخی از روی بی انصافی و برخی از روی دشمنی در فضای بیرون از مجلس نشسته اند و سعی دارند کاری کنند که مجلس یازدهم نتواند مجلس را به ریل اصلی خود بازگرداند که در این زمینه منتخبان باید هوشیار باشند و از اقدامات آنها جلوگیری کنند. بنابراین از همه دلسوزان کشور و نظام باید دعوت کرد تا با ایجاد اتحاد و برادری و پرهیز از هرگونه اختلاف همه توان خود را مصروف بازگشت مجلس به ریل اصلی کنند.

منتخب مردم تهران در مجلس اظهار داشت: یکی از مقاطعی که در حال حاضر می‌تواند به عنوان نماد وحدت و یکپارچگی مجلس یازدهم باشد، تعیین رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم است که اگر در ضمن رقابت با رفاقت وفاق و برادری شکل بگیرد قطعاً این وحدت و یکپارچگی می‌تواند زمینه تحول ساختاری مجلس را فراهم کند.

روح الامینی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه فاصله معناداری بین آقای قالیباف با سایر کاندیداهای ریاست مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم وجود دارد و فارغ از اینکه به ریاست مجلس بعنوان رئیس قوه نگاه کنیم و یا سخنگو  به نظر می‌رسد بهتر است وحدت حداکثری در این زمینه شکل بگیرد و برخی اختلافات جزئی کنار گذاشته شود.