شناسهٔ خبر: 158445 - سرویس مجلس
منبع: فارس

ثروتمندان ۱۶ برابر دیگران از یارانه پیدا و پنهان استفاده می‌کنند

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه ثروتمندان۱۶ برابر دیگران از یارانه پیدا و پنهان استفاده می‌کنند گفت: باید برنامه‌ریزی لازم و مدیریت مطلوبی در مورد پرداخت یارانه معیشتی به اقشار مختلف جامعه در نظر بگیریم.

به گزارش «نماینده» اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی، درباره لزوم حمایت از  اقشار ضعیف جامعه بعد از گران شدن بنزین گفت: در گرانی اخیر بنزین بخش زیادی از جامعه آثار و تبعات آن را تحمل کرده و می‌کنند که می‌تواند منجر به ضرر و زیان برای بخش‌های زیادی از جامعه شود.  

وی افزود: باید از اقشار ضعیف و مستضعف جامعه حمایت کرده و از مشکلات و آسیب‌هایی که ممکن است برای آنها به وجود آید جلوگیری کنیم.

سخنگوی کمیسیون شوراها در مجلس تصریح کرد: می‌توانیم با اصلاحات لازم در سهمیه‌بندی بنزین مشکلات را کمتر کرده و دغدغه‌های مردم را بکاهیم و بر همین اساس پیشنهاد شده است که میزان سهمیه تخصیص یافته به خودروها افزایش یابد.

وی افزود: افزایش میزان خانوارهایی که خود را محق برای دریافت یارانه معیشتی می‌دانند را لازم نمی‌دانم. چرا که اگر تعداد آنها هم بیشتر شود مانند وضعیت یارانه‌های پرداختی در هر ماه شده و شامل همگان خواهد شد.  

سلیمی تصریح کرد: افزایش تعداد ایرانیانی که یارانه معیشتی می‌گیرند ممکن است منجر به هرج و مرج در جامعه شود.  

وی با بیان اینکه افراد ثروتمند جامعه ۱۶ برابر دیگران از یارانه پیدا و پنهان استفاده می‌کنند گفت: باید برنامه‌ریزی لازم و مدیریت مطلوبی در مورد پرداخت یارانه معیشتی به اقشار مختلف جامعه در نظر بگیریم.