شناسهٔ خبر: 154196 - سرویس فرهنگ
منبع: فارس

حجت‌الاسلام پژمان‌فر:

بسیج میدان‌دار تحقق گام دوم انقلاب/ گفتمان مقاومت در برجام کنار گذاشته شد

پژمانفر431 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بسیج میدان‌دار تحقق مطالبات رهبری در گام دوم انقلاب است. چراکه متکی بر مردمی است که عاشقانه در میدان حضور یافته و درحال فدارکاری هستند و در این میدان هنرمندان بسیجی پرچم‌داران اصلی هستند.

به گزارش «نماینده»، حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی شامگاه روز گذشته (دوشنبه ۲۰ اسفندماه)  در مراسم اختتامیه اجلاسیه مسئولان انجمن‌های هنری سازمان بسیج هنرمندان کشور که در سالن همایش‌های مؤسسه آموزشی و پژهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، بیان داشت: هر چند اکنون در آستانه پنجمین دهه انقلاب اسلامی هستیم، اما همچنان در حوزه مبانی هنر، مباحث مختلفی برای تبادل نظر وجود دارد.

وی از افتخار به چهل سال گذشته انقلاب و امید به آینده کشور به‌ عنوان نکات اصلی رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب یاد کرد و افزود: در چهل سال اخیر شاهد حجم گسترده‌ای از فشارها، تحریم و سختی‌هایی بودیم که هر کدام از آن‌ها می‌توانست یک جریان یا کشور را سرنگون کند. اما جریان انقلاب یک جابه‌جایی قدرت نبود.

 انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی را به دنیا ارائه کرده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی را به دنیا ارائه کرده است، ابراز داشت: در دورانی این گفتمان ترویج یافت که باید در مقابل ظلم سازش کرد اما انقلاب اسلامی با ترویج جریان ایستادگی و مقاومت در جنگ تحمیلی و بعد از آن، مقابل گفتمان باطل ایستادگی کرد.

وی با اشاره به نتیجه‌بخشی گفتمان انقلاب اسلامی در غزه، سوریه، لبنان، عراق و افغانستان ادامه داد: با وجود موفقیت در عرصه‌های مختلف، امروزه از افراد خودباخته‌ای ضربه می‌خوریم که خود را خارج از گفتمان مقاومت انقلاب اسلامی می‌دانند؛ هر چند ما در برخی از عرصه‌ها مشکلاتی داریم اما این مشکلات با استفاده از روش‌های درست مبتنی بر آموزه‌های دینی قابل رفع است.

در برجام گفتمان ایستادگی و مقاومت را کنار گذاشتند

حجت‌الاسلام پژمان‌فر خاطرنشان کرد: در برجام گفتمان ایستادگی و مقاومت را کنار گذاشته و گفتمان سازش را انتخاب کردیم، این جابه‌جایی مهم، تأثیر فرهنگی را در کشور به دنبال داشت و موجب حرکت در چارچوب دشمن شد درحالی‌که ما از ابتدا نیز بازی دشمن را بهم زده‌ایم.

وی با بیان اینکه هنر موجب بهره‌برداری بیشتر از یک حرکت می‌شود، گفت: هنرمندان می‌توانند در ترویج فرهنگ و گفتمان مقاومت و ایستادگی نقش مهمی را ایفا کنند.

پیامبر اسلام (ص) ابر هنرمند نظام هستی است 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انبیای الهی هنرمندان بزرگ هستند و پیامبر اسلام (ص) ابر هنرمند نظام هستی است که توانسته با حرف و حرکت خود تحولی را ایجاد کند که اکنون هم بعد از این همه سال تاثیرات تحول ایشان قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی اسمی از دولت‌ها، جریان‌های رسمی و مجموعه‌های مختلف نیاورده‌اند، افزود: جایگاه مردم به خوبی در این بیانیه مورد توجه قرار گرفته است، چراکه در گام دوم انقلاب نیز همانند گام نخست مردم باید در میدان نقش اصلی را ایفا کنند.

اهداف انقلاب اسلامی باید باری دیگر تبیین شود

حجت‌الاسلام پژمان‌فر تصریح کرد: انقلاب اسلامی طی چهار دهه اخیر توانسته در بسیاری از عرصه‌ها موفق باشد، اما در معرض تهدید بزرگ تحریف قرار گرفته است و ذهن بسیاری از افراد این شده که ما فقط می‌خواهیم در جامعه به یک تکنولوژی برسیم، این نشان می‌دهد که اهداف انقلاب اسلامی باید باری دیگر بازگو و تبیین شود.

وی ادامه داد: امام را تحریف و مرقد امام را با سلایق شخصی خود می‌سازند. در حالی‌ که این رویکرد امام نیست. در نماز جمعه خطبه خواندند برای تعریف عدالت، اما معنای جدید و دروغینی از معنای عدالت ارائه شد.

حجت‌الاسلام پژمان خاطرنشان کرد: بسیج میدان‌دار تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی است. چراکه پست و مقامی ندارد و متکی بر مردمی است که عاشقانه در میدان حضور یافته و در حال فدارکاری هستند و در این میدان هنرمندان بسیجی پرچم‌داران اصلی هستند که با ابزار هنر می‌توانند تحقق اهداف نظام را تسریع بخشند.

وی با بیان اینکه هنرمندان رسالت‌های سنگینی را بر عهده دارند، افزود: ارائه هنر اصیل توسط هنرمندان بسیجی و متعهد در شرایط فعلی اولویت مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.