مسکن

کل اخبار:482

 • مسکن43 ۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۳:۵۴

  رییس اتحادیه مشاوران املاک :

  گرانی ۱۰ درصدی مسکن از مهرماه

  حسام عقبایی گفت : در نیمه نخست سال قیمت‌ها تغییر چندانی نخواهد کرد، اما در صورت ورود بازار به دوره رونق در نیمه دوم سال شاهد افزایش حدود ۱۰ درصدی قیمت‌ها خواهیم بود.

 • مسکن مهر ۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۳:۳۲

  سونامی ساخت واحدهای لوکس در کشور/ سازندگان حاضر به فروش واحدهای اعیان نشین نیستند

  عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: در سال‌های ۹۲ تا ۹۳ سونامی واحدهای لوکس خالی در کشور ایجاد شد و سازندگان به دلیل توجیه اقتصادی این پروژه‌ها در مناطق اعیان نشین این واحدها ساخته شد.

 • مسکن43 ۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۶:۴۳

  جزئیات مالیات ساخت و ساز مسکن/مالیات ۱۵درصدی برای سود ۵۰ میلیونی

  رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص مالیات مسکن گفت: برای اشخاص حقیقی جدولی وجود دارد که تا ۵۰ میلیون تومان سود، ۱۵ درصد آن مشمول مالیات شده و این رقم برای سود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی، ۲۰ درصد است.

 • آخوندی . روحانی ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۲۲

  مالیات سازندگان مسکن ۴۰ برابر شد!

  مشخص نیست دلیل اعمال سیاستهای مالیاتی از سوی هیات وزیران به چه منظور صورت گرفته است و چه کسانی حامیان چنین مصوبه غیرکارشناسی هستند. اغلب کارشناسان سیاست جدید دولت را موجب گرانی شدید و تشدید رکود در بازار مسکن میدانند!

 • مسکن.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۹

  میخ آخر دولت بر تابوت "مسکن"

  در حالی مسکن کشور پنجمین سال رکود خود را پشت سر می‌گذارد که دولت با مصوبه‌ای به دنبال اخذ مالیات ۲۵ درصدی از سود تولیدکنندگان مسکن است،‌ اقدامی که به زیان تولید مسکن تمام شده و در واقع میخ آخری است که بر تابوبت تولید مسکن زده می‌شود.

 • مسکن مهر ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۱:۱۷

  ۹ایراد انبوه‌سازان به قانون پیش‌فروش/آمادگی مجلس برای اصلاح

  در حالی که مشاور وزیر راه و شهرسازی مخالفان قانون پیش فروش ساختمان را به مناظره درباره ایرادات آن طلبید، دبیر کانون سراسری انبوه سازان ۹ ایراد این قانون را تشریح کرد.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۱۵ ۱۳:۳۸

  مخالفان قانون پیش‌فروش مسکن از قطع منافع‌شان می‌ترسند

  مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی گفت: قانون پیش فروش ساختمان در دولت و مجلس به تصویب رسید و اجرا می‌شود. کسانی که این قانون را غیرقابل اجرا می‌دانند ذینفعانی هستند که نمی‌خواهند مسیر تعهدات مشخص و روشن باشد.

 • مسکن43 ۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۰:۳۰

  کمبود مسکن با رشد نرخ اجاره‌بها خود را نشان داد/ فایل‌های پر از خالی در برابر آمار نجومی واحدهای خالی از سکنه

  رکود طولانی و بیش از حد ساخت و ساز مسکن در ۳ یا ۴ سال گذشته این روزها خود را به شکل کم شدن فایل‌های اجاره مسکن در دفاتر مشاوران املاک نشان می‌دهد به طوری که اکثر مشاوران املاک اعلام می‌کنند که این کمبود عرضه باعث شده تا نرخ اجاره بها افزایش قابل ملاحظه‌ای یابد.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۱:۱۹

  گزارش بانک مرکزی از معاملات اردیبهشت

  افزایش ۶.۴ درصدی معاملات مسکن در تهران/رشد ۵.۷ درصدی قیمت

  براساس گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۶، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۱۶.۴ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 • پتروشیمی بندر امام/ ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۹:۵۶

  رکود فقط در مسکن نیست، پتروشیمی هم راکد است

  رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنعت پلاستیک کشور با تشریح مطالبات صنایع پایین دستی از دولت اعلام کرد: با اصلاحات پیشنهادی و حمایت های لازم، می توان ۹۰ درصد از ظرفیت های موجود و معطل مانده در صنعت پائین دستی پتروشیمی را فعال کرد.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۰:۰۲

  مشکل مسکن این است که مردم قدرت خرید ندارند

  دبیر کانون سراسری انبوه سازان با بیان این که بازار مسکن انتظارات را برآورده نکرد، گفت: تقاضای موثر در بازار مسکن وجود دارد، اما مردم به دلیل کمبود نقدینگی نتوانسته اند وارد حوزه خرید مسکن شوند.

 • مسکن43 ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۵۹

  دعوای موافقان و مخالفان قانون پیش فروش ساختمان بر سر چیست؟

  مشاور وزیر راه و شهرسازی از وجود تعداد زیادی پرونده تخلفات انبوه سازان در محاکم قضایی به دلیل عدم اجرای قانون پیش فروش ساختمان خبر داد.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۳:۲۸

  رونق سال۹۱-۸۹ در بازار مسکن تکرار نمی‌شود

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تکرار رونق بازار مسکن در فاصله زمانی ۸۹ تا ۹۱ نه تنها مطلوب نیست بلکه امکان‌پذیر هم نیست.

 • مسکن مهر ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۳:۲۲

  دسترسی مردم به مسکن در ۲ سال اخیر راحت‌تر شده!

  در حالی بدنه وزارت راه و شهرسازی برای مثبت جلوه‌دادن عملکرد این وزارتخانه طی ۴ سال اخیر بسیج شده‌اند که رسانه‌های همسو با این جریان مدعی بهبود دسترسی مردم به مسکن در دولت یازدهم شده‌اند بدون آنکه مدرک و سندی در این رابطه ارائه دهند.

 • آخوندی ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۶:۵۴

  ۲۵۰ میلیارد دلار معادل ۲.۵ برابر ارزش بورس، خانه خالی داریم

  وزیر راه و شهرسازی گفت: سه گروه خانه اولی ها، ساکنان بافت فرسوده و حاشیه نشینان در اولویت دریافت تسهیلات ارزان قیمت ساخت یا خرید مسکن قرار دارند.

 • فقر ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۵

  خط فقر در ایران چقدر است؟

  دولت بیش از ۳۰۰ قلم کالایی که ممکن است حتی یکبار نیز در زندگی آنها وارد نشود را بررسی و طبق آن نرخ تورم را اعلام می‌کند، در حالی که برای مردم کاهش هزینه‌های خوراک، مسکن، تحصیل، بهداشت و درمان، حمل و نقل و مواردی از این دست اهمیت دارد.

 • مسکن مهر ۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۲:۰۹

  سیاست‌های حاکم بر اقتصاد بخش مسکن را به رکود برد

  رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان با بیان اینکه سهم مسکن به‌ طور واقعی در اقتصاد کشور ۱۶ درصد است پس اگر مسکن از رکود خارج شود، اقتصاد کشور نیز تکان خواهد خورد، گفت: سیاست‌های حاکم بر اقتصاد موجب رکود در بخش مسکن شده است.

 • مسکن43 ۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۲:۱۸

  وام بلاعوض برای خانه دارشدن خانواده های دارای ۲ معلول

  رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز گفت: علاوه بر وام ارزان قیمت، ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض برای کمک به خانه دار شدن معلولان در شهرها ارایه می شود.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۰:۵۳

  برنامه جدید بانکها برای تامین ودیعه مسکن/جزئیات قراردادهای جدید

  عضو شورای فقهی بانک مرکزی با تشریح برنامه جدید بانکها برای تامین ودیعه مسکن خانوارها گفت: بانک با شرایط مالک، آپارتمان یا مغازه را اجاره کرده و متناسب با توان مالی مستاجر،به او اجاره می دهد.

 • مسکن43 ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۵:۰۰

  تفاهم آماری در اعلام قیمت مسکن

  با اصلاح نحوه محاسبه میانگین قیمت مسکن شهر تهران از سوی دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن، این دفتر و بانک مرکزی به تفاهم آماری در اعلام متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در تهران دست یافتند.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۵:۴۳

  احتکار خانه‌های خالی برای فرار از مالیات

  با بالارفتن فله‌ای تعداد واحدهای مسکونی، کم‌کم، احتکار در بازار مسکن شدت گرفت و بسیاری از سازندگان ترجیح دادند که به‌جای ارزان‌فروشی، واحدهای خود را تا سال‌های بعد خالی و کلیدنخورده نگه‌دارند.

 • کرباسچی ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۰:۵۰

  تخریب گسترده باغ‌های زیبای تهران زیر سایه تراکم‌فروشی کرباسچی

  بحث تبدیل باغ‌ها به منازل مسکونی و تخلف برخی مالکان در تخریب کامل باغات دیروز در صحن شورای اسلامی شهر تهران، داغ شده بود، موضوعی که ریشه آن به دهه هفتاد شمسی باز می‌گردد.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۴:۵۹

  دولت به کم‌درآمدها کمک هزینه اجاره می‌دهد

  کمک‌ هزینه اجاره خانوارهای کم‌درآمد ماهانه به ترتیب تا دو میلیون ریال برای شهرهای زیر (۵۰۰) هزار نفر و تا چهار میلیون ریال (با افزایش سالانه ۱۰ درصد) برای شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر تعیین شد.

 • ساختمان ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۵:۴۰

  آخرین وضعیت صندوق های زمین و ساختمان

  یک مقام مسئول با تاکید بر اینکه صندوق های زمین و ساختمان در دوران رونق مسکن جواب می دهند، گفت: مردم با هزار تومان هم می توانند در سود این صندوق ها سهیم شوند.

 • مسکن ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۳۰

  تاملی بر افق و چشم انداز بازار مسکن در ایران

  در شرایطی رکود حاکم بر بازار مسکن به سال ششم وارد می شود که در پنج سال گذشته،امیدواری ها در خصوص حصول رونق در این بازار به نتیجه ای نرسید و همچنان فعالان این عرصه،امیدوار به حصول گشایش های احتمالی در آینده هستند.

 • مسکن مهر ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۱

  وامی که خیال پرداختش نیست

  دوهفته از صدور ابلاغیه اجرایی افزایش وام مسکن مهر (از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان) می‌گذرد اما شرایط سخت بانک مسکن برای دریافت کنندگان، سازندگان مسکن را سردرگم کرده است.

 • منزل سرخو ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۲۳:۴۵

  ماجرای پارکینگی که با اعمال نفوذ عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران مسکونی شد+اسناد

  محسن سرخو عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران با اعمال نفوذ و سوءاستفاده از موقعیتش در شورای شهر پارکینگ منزل خود به مساحت ۲۳۶ مترمربع در محله دربند که به نام همسرش است را مسکونی کرد.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۱۱:۲۸

  حجم معاملات مسکن ۵۰ درصد کاهش یافت

  رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور گفت: از ابتدای سال حجم معاملات مسکن با کاهش روبرو شده و این میزان در آذر و دی ماه امسال در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.

 • مسکن.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۵:۵۷

  پیش‌دستی بانک مسکن بر بانک مرکزی

  بانک مسکن در حالی دست به کار تدوین شیوه نامه پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر شده است که بانک مرکزی هنوز افزایش سقف وام را ابلاغ نکرده است. بر این اساس اولویت افزایش ۱۰ میلیونی با واحدهای مشکل دار و واحدهای شهر پردیس خواهد بود تا وعده های روحانی برای اتمام پروژه مسکن مهر تا قبل از دولت یازدهم رنگ واقعیت به خود بگیرد.

 • صندوق توسعه ملی ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۰

  طرح ۱.۵میلیارد دلاری دولت بی برنامه است

  کارشناس اقتصادی درباره طرح ۱.۵ میلیارد دلاری برداشت از صندوق توسعه برای اشتغالزایی گفت: دولت باید به جای ارائه تسهیلات به روستاییان به سمت مسکن روستایی برود. به ازای تولید هر ۱۰۰ متر مسکن، حدود ۱.۴ شغل مستقیم و یک شغل غیر مستقیم ایجاد می شود.