نمایش همه
 • رهبری در جنگ ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۲۱

  فیلم/ پیش‌بینی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره آینده ملت ایران

 • کوهکن ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۳

  «اصلاح ساختار اقتصادی» مطالبه اولیه مردم

  محسن کوهکن

  مطالبه اولیه مردم «اصلاح ساختار اقتصادی» است؛ مطالبه اول خانواده‌ها، «اشتغال و عدم توازن هزینه‌ها با درآمدهاست».

 • ترقی ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۱:۰۵

  رکود و بیکاری، نتیجه کم توجهی دولت

  حمید رضا ترقی

  متأسفانه به علت کم توجهی دولت شاهدیم که امروز همچنان رکود اقتصادی، رشد بیکاری و تورم فشار زیادی را بر کشور و مردم وارد کرده است.

 • باهنر ۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۲:۱۹

  انتخابات ۹۶ و صاحبان اصلی رای

  محمدرضا باهنر

  انتخاب اصلح یک حق اساسی و متعلق به مردم است اگر کسی این حق را استفاه نکند این حق را به جریان رقیب واگذار کرده است.

 • رحمانی ۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۲۰:۱۷

  یک تجربه یک الگو

  قدرت‌الله رحمانی

  همه گزاره‌های مندرج دراین الگوی انتخاباتی، درچارچوب و مبتنی بر انگاره‌ای نگاشته شده است که پیروزی در انتخابات ۹۶ را برای جریان انقلاب، ممکن - و نه البته قطعی - می‌داند.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۲:۴۸

  پیام مطالبه مردمی ‌از «رئیسی»

  امیر ابراهیم رسولی

  صف کاندیداها هر روز افزون می‌شود ‌بی‌آنکه سوال شود چه گزینه‌ای می‌تواند و شرایط برد انتخاباتی و جلب رای مردمی ‌را دارد.

 • مهرداد بذرپاش43 ۱۳۹۶-۰۱-۰۴ ۱۸:۳۵

  ضرورت فرهنگ‌سازی برای تبلیغات انتخاباتی بدون کاغذ

  مهرداد بذرپاش

  به شکرانه بهار با هدف رسیدن به محیط زیست پایدار، همه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا به صورت جدی از تبلیغات و اقلام تبلیغی کاغذی پرهیز کنند.

 • جلالی پور ۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۲۱:۱۸

  ریل گذاری جدید برای اقتصاد ایران

  جلال پور

  رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران نوشت: دولت آینده باید بتواند ریل اقتصاد ایران را از ریل موهوم "تورم بالا-رونق نسبی" به ریل "تورم پایین-رشد اقتصادی بالا" منتقل کند.

 • بابایی صالح ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۴۴

  بخشنامه جدید وزارت صنعت که دردسرساز شد

  روح‌الله بابایی‌صالح

  بخشنامه اخیر وزارت صنعت و معدن و تجارت درباره حذف حریم صنفی نانوایان در اکثر نقاط کشور به‌ویژه در شهرستان بوئین‌زهرا و اوج نیز به‌شدت مورد اعتراض نانوایان قرار گرفته است.

 • واعظی آشتیانی ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۵۲

  چرا دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی موفق نبود؟

  امیررضا واعظی آشتیانی

  سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری  در ۲۴ بند ابلاغ شد و این ۴ بند، نکاتی است که می‌تواند اقتصاد مقاومتی را به سرانجام عملی برساند. اما در بخش‌های قابل توجهی از این موارد، اقدامات مناسب شکل نگرفت.

 • فرهاد فلاحتی43 ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۴۸

  ۹۵ درصد بودجۀ آموزش‌وپرورش صرف حقوق کارمندان می‌شود

  فرهاد فلاحتی

  در ۶ ماه اول سال ۹۵ حدود ۹۵ درصد بودجه صرف «حقوق» شده است و تنها ۵ درصد آن برای «سایر» باقی می‌ماند که نشان می‌دهد بخش مرتبط با «آموزش» و «پژوهش» تقریباً از بودجۀ سالانه بی‌نصیب مانده‌اند.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۰:۲۸

  جبهه مردمی «اصلح را بیاورد»

  امیرابراهیم رسولی

  جبهه مردمی در اقدامی عاقلانه در روز مجمع عمومی، برخی را که خود مدعی نبودند به‌صورت استنباطی مطرح و به رأی مجمع گذاشت؛ امروز نیز وظیفه دارد راه خود را ادامه دهد و این راه چیزی جز این نخواهد بود که جبهه خود «اصلح را بیاورد» و منتظر نماند.

 • اصغر سلیمی43 ۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۱:۱۷

  ضعف قوانین انتخابات در عرصۀ جرایم اینترنتی

  اصغر سلیمی

  یکی از عرصه‌های تبلیغات انتخابات، شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی است؛ با این وجود متأسفانه قانون جامع و کاملی در این عرصه وجود ندارد.

 • قره خانی ۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۰۷

  باران های اسیدی، تبعات بهره‌برداری غیراصولی از یک ثروت ملی

  اسدالله قره‌خانی

  صحیح نیست که ما برای برخورداری یا بهره‌برداری از یک ثروت ملی، عرصه را بر مردم تنگ کنیم. در مناطق جنوبی گاهی که باران می‌آید، باران اسیدی جمع کثیری از مردم را روانه بیمارستان‌ها می‌کند.

 • آرئین منش ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۰۹:۴۹

  نباید با «اقتصاد مقاومتی» شعاری برخورد شود

  جواد آرئین‌منش

  «باید» سیاست‌های کلان و راهبردهای کلی اقتصاد مقاومتی در عمل تحقق یابد و بدانیم با شعار «اقتصاد مقاومتی» تحقق نمی‌یابد بلکه باید در عرصۀ عمل به اقتصاد مقاومتی توجه شود.

 • رضیان ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۰:۰۶

  صرف بودجه برای هزینه‌های جاری دولت

  عبدالله رضیان

  مشکلی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم و شاید یکی از دغدغه‌های مهم و به‌جا باشد، حجیم شدن دولت است. یعنی حجم زیادی از بودجۀ کشور صرف هزینه‌های جاری دولت می‌شود که  این هزینه‌ها به بیش از ۸۰ درصد می‌رسد.

 • کوهکن ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۰۹:۵۰

  نیروهای انقلاب چرا باید در انتخابات تشکیلاتی عمل کنند؟

  محسن کوهکن

  «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» شکل گرفته و فعالیت آن اقدامی مثبت تلقی می‌شود،زیرا اقداماتی که به نوعی مرتبط با کار تشکیلاتی است و در جهت افزایش همگرایی باشد، اثرات خود را در انتخابات هم نشان می‌دهد.

 • متین محجوب ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۰

  مصوبه‌ای در خور بازنگری

  متین محجوب

  «مجلس محترم» مصوبه‌ای داشته که به موجب آن کلیۀ مدیرانی که تا دیروز مشمول حقوق معادل ۷ برابر می‌شدند، از ابتدای سال جدید با پشتوانۀ قانون تا دو برابر همان عدد را دریافت می‌کنند؛ مدیرانی که این بار تعدادشان اصلاً کم نیست!

 • شوشتری ۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۲:۱۸

  «سیاسی‌کاری» آسیبی بر وجهۀ تخصصی شوراها

  هادی شوشتری

  مسئلۀ سیاسی‌کاری در شوراهای شهر معضلی است که به وجهه تخصصی شوراها آسیب می‌زند. وظایف شوراهای اسلامی شهر از جنس مسائل فنی و تخصصی است.

 • سجادی/ ۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۹:۲۴

  مجلس بر تحقق اقتصاد مقاومتی نظارت می‌کند؟

  سید کمال سجادی

  برای قوه قضائیه هرگاه روشن شد عواملی در تحقق اقتصاد مقاومتی اخلال می‌کنند باید با آنها برخورد کند. مجلس شورای اسلامی هم باید از جایگاه نظارت خود استفاده کند چراکه نظارت نمایندگان از دستگاه‌ها رکن مهم مجلس است

 • کاظم نسب ۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۰۹:۴۲

  مدیریت ضعیف بحران در خوزستان

  جواد کاظم‌نسب

  به‌نوعی برخی از وزرا و معاونین هستند که افراد را از طریق کانالی حمایت می‌کنند. آنها را طبق نسبت‌های نسبی و سببی مسئول می‌کنند. باید بگویم در استان خوزستان مدیری که بتواند به خوبی اعمال مدیریت کند، وجود ندارد!

 • شاکری ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۰:۰۷

  دولت‌ها نهاد شورا را بر نمی‌تابند

  مجتبی شاکری

  به هر شکل ممکن به شیوه‌های مختلف روی می‌آورند تا وظایف و اختیارات شورا محدود شود در این راستا سازمانی تحت عنوان سازمان شهرداری‌ها طراحی کردند، تقریباً نگاه‌ها به آن سازمان متمرکز می‌شود و شهرداران موردتوجه قرار نمی‌گیرند.

 • موسوی لارگانی ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۴:۰۷

  اقدام و عمل ضعیف، در عرصۀ اقتصاد مقاومتی

  حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی

  علیرغم تأکید رهبری بر اقدام و عمل در عرصۀ اقتصاد مقاومتی،مجلس و دولت دقت نظر کافی نسبت به این موضوع نداشتند. باید اقتصاد کشور طوری مقاوم می‌شد که تهدیدها، تحریم‌ها و فشارها نتواند بر ما اثرگذار باشد.

 • رئوف شیبانی ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۵۴

  پیام‌های کنفرانس فلسطین

  محمدرضا رئوف‌شیبانی

  جمهوری اسلامی ایران در راستای تعهد اخلاقی و قانونی خود و سیاست ترسیم شده از سوی امام راحل(ره) در قبال فلسطین ،کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین را در تهران برگزار کرده است.

 • شرفی ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۰:۰۱

  نبود اراده برای تغییر شرایط بغرنج خوزستان

  غلامرضا شرفی

  بیش از ۱۵-۱۶ سال است که معضل ریزگردها دامن‌گیر مردم خوزستان شده و هرسال هم بر وخامت آن افزوده می‌شود و متأسفانه ارادۀ چندانی حداقل برای به کنترل درآوردن این شرایط در میان مسئولان مربوط، وجود ندارد.

 • محمود شِکری ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۰۹:۴۸

  ضعف نظارت و کم‌توجهی مسئولان، مانع توسعه  اقتصادی

  محمود شِکری

  رکود اقتصادی از یک طرف و اهمیت ندادن مسئولان به توسعۀ صنایع از طرف دیگر، در کنار بی‌توجهی نهادهای نظارتی منجر به مغفول ماندن موهبت‌های رشد اقتصادی حوزه کشاورزی شده است.

 • آل اسحاق ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۰۴

  سرمایه‌گذاری خارجی در پسابرجام

  یحیی آل‌اسحاق

  دشمنان و بدخواهان در تلاش بوده و هستند، با ایجاد ایران هراسی القاء کنند که سرمایه‌گذاری در ایران جای نگرانی دارد. در دورۀ پسابرجام تصور می‌شد بعد از مذاکرات این مسائل حل شود اما متأسفانه بدعهدی از طرف مقابل دیده شد.

 • جوانی ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۴۰

  مولفه های اقتدار ایران در منطقه

  یدالله جوانی

  جمهوری اسلامی ایران به کمک متحدان خود در منطقه‌دارای قطب اعتقادی-نظامی قدرت‌مندی شده که این قطب قدرت به دلیل واقع شدن در منطقۀ استراتژیک جنوب غرب آسیا می‌تواند قطب طلایی قدرت در نظام نوین جهانی نام بگیرد.

 • شریعت نژاد ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۰۹:۵۱

  خسارت سرمازدگی باغ‌داران پرداخت نشد

  شمس‌الله شریعت‌نژاد

  مجمع نمایندگان شمال در نامه‌ای اعتراضاتشان را نسبت به عدم تخصیص‌ها، مطرح کرده و آن را به سخنگوی دولت ارجاع دادند. البته هنوز جوابی از سوی دولت نگرفتیم و مسئولان مدعی هستند که تخصیص صورت گرفته است.

 • بخشایش ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۴۶

  ایران‌هراسی، شمشیر دولبه است

  احمد بخشایش

  ایران‌هراسی، شمشیر دولبه است، بر این مبنا ایران‌هراسی هم تهدید و هم فرصت است. باید بدانیم معنای ترساندن دیگران از ایران این است که ایران خیلی قدرتمند است.