شناسهٔ خبر: 90651 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ

تحلیل خرازی از مذاکرات هسته ای و عملکرد دولت روحانی

صادق خرازی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱، گفت: مذاکرات هسته ای اخیر فصل دیگری از مقاومت فرزندان ایران زمین در مقابل فزون خواهی، کسانی بود که تصور می کردند می توانند مانع از دستیابی ایران به حق مسلم هسته ای اش شوند.

به گزارش نماینده به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ندای ایرانیان، سید محمد صادق خرازی، رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در دانشگاه علم پزشکی ایلام؛ در جمع دانشجویان این دانشگاه به سخنرانی پرداخت؛ بنابر این گزارش حضور عضو موسس حزب ندای ایرانیان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه ایلام ب با استقبال گسترده دانشجویان این دانشگاه همراه شد.

خرازی در ابتدای سخنرانی خود به تشریح مقاومت مردم شهید پرور ایلام در طول جنگ تحمیلی هشت ساله پرداخت و با اشاره به دلاور مردی ورشادت مردم ایلام  گفت:

غیرت مردم و جانفشانی دلاوران شهرهای مرز نشین ایلام در طول ۸ سال جنگ تحمیلی، خاطره ای است که از ذهن هیچ ایرانی پاک نخواهد شد. ایستادگی که مردم مرز نشین و مظلومیت آنها درحمله عراق به ایران سند دیگری بر وفاداری و استقامت مردمی است که با توجه به کمبودها و کاستی ها سال های جنگ؛ ایستاند تا مرزهای ایران عزیزمان  پایدار بماند. آنچه که امروز مجاهدت و پایداری عشایر غیور این خطه از ایران پهناور را رقم زده است؛ کشوری امن است امنیتی که ما امروز تجربه می کنیم حاصل آن رشادت ها و پایمردی هاست. مسلما باید قدر رشادت هایی که خطه محروم ایلام چشیده را بدانیم و این سند زنده دفاع مقدس را همچنان در قلب خود نگاه داریم.

از مهران تا دهران یادآور خون های فرزندان رشید ایران زمین است که مرزهای ایران اسلامی را حفظ کرده است. مردم خطه محروم ایلام؛ همیشه قدردان زحمات دولت ها بوده اند.

خرازی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱ در ادامه افزود: مذاکرات هسته ای اخیر فصل دیگری از مقاومت فرزندان ایران زمین در مقابل فزون خواهی، کسانی بود که تصور می کردند می توانند مانع از دستیابی ایران به حق مسلم هسته ای اش شوند. بی تردید مهم ترین شادباش این پیروزی از آن مردم ایران است. آنها که با ایستادگی خود در مقابل فزون خواهی غرب و به خصوص آمریکا ثابت کردند که ملت ایران شکست ناپذیر است.
 
سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به پیام مقاومت ملت ایران در مذاکرات هسته ای گفت: پیام استقامت ملت ایران در مقابل تحریم ها و فزون خواهی های غرب، تایید همه دشمنان به حق مسلم ایران در داشتن فناوری هسته ای بود. در گفت و گوهای که عزت ملت ایران حفظ شد؛ دشمن اعتراف کرد که سال ها تحریم های یک سویه، ظالمانه و ناجوانمردانه راه به جایی نبرده و بر سر میز مذاکره در مقابل مذاکره کنندگان حق مسلم مردم ایران را به رسمیت شناخت.

 خرازی در ادامه با اشاره وعده خداوند به پیروزی حق گفت: ان الذین قالو ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف علیهم و لا هم یحزنون امروز برای مردم ایران معنی شده است. کسانی که زمانی بر شیپور های جنگ و تحریم تا تسلیم ملت ایران می نواختند امروز صحبت از تایید حق مسلم ایران می کنند. این نتیجه همان وعده ای است که خداوند متعال به کسانی داده است که سختی ها را تحمل می کنند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان یادآور شد: ما در نهضت ملی شدن نفت مقابل بریتانیای استعمار گر ایستادیم اما امروز ایران به مدد اراده فرزندان این سرزمین مقابل ۶ کشور قدرتمند جهان که مقابل ما صف بندی کردند ایستادیم و بر حق مسلم خود پایفشاری کردیم.

سفیر پیشین ایران در فرانسه با اشاره به صف بندی قدرت های جهانی مقابل ایران به مانند سال های رشادت و حماسه گفت: مانند سال های جنگ تحمیلی قدرت های جهانی برای به زانو درآوردن ملت ایران مقابل ما صف آرائی کردند اماهمین روحیه مقاومت ملت ایران بود که توانست معادلات آن روزگار را از میان بردارد امروز هم ملت ایران با همان دلاور مردی همان کار را کردند و با مقاومت خودشان بر حقوق مسلم هسته ای به دنیا بفهمانند که ایرانیان در عین تعامل و گفت و گو همچنان بر حقوق مسلم خود را در پرونده هسته ای پابرجا هستند.

خرازی در ادامه گفت: حمایت های مردم و رهبری معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای بهترین گواه برتایید تلاش مذاکره کنندگان است. ایشان نقشه راه رابرای مذاکره کنندگان مشخص کردند. مسئله هسته ای مسئله ملی ایران است و بی تردید نباید به موضوعی برای دعواهای داخلی، سیاسی و جناحی بدل گردد.

خرازی در ادامه تاکیدکرد: با توجه به اهمیت مذاکرات همه باید از مذاکره کنندگان هسته ای حمایت کنند چنانکه با توجه به سفارش رهبری آنها نمایندگان ایران و فرزندان همین خاک هستند.

خرازی با تشریح شرایط مذاکره کنندگان هسته ای گفت: ایستادگی تیم مذاکره کننده در مقابل زیاده خواهی های غرب تحسین برانگیز است و باید تلاش های خستگی ناپذیر فرزندان ملت  قدردانسته است.

خرازی در پاسخ به پرسشی در مورد عملکرد روحانی گفت: روحانی زمانی دولت را تحویل گرفت که کشور در مشکلات اقتصادی، سیاسی فراوانی قرار داشت و از همه مهم تر به دلیل اشتباهات گذشته در تنش با دنیای پیرامون بود. دولت یازدهم توانست در این مدت کوتاه، کشور را به ساحل آرامش در مسائل داخلی و بین المللی برساند و از تنش هایی گذشته و تشدید آنها جلوگیری کند.

سفیر سابق ایران در سازمان ملل در پایان یادآور شد: من تعجب می کنم از کسانی که به خودشان اجازه می دهند به رئیس جمهوری اهانت کنند که منتخب ملت ایران  است و در شرایطی کشور را تحویل گرفته است  که به دلیل ضعف مدیریت گذشته در مشکلات اقتصادی و بین المللی قرار داشت و اکنون به مدد اعتدال، عقلانیت و تدبیر در ساحل آرامش قرار گرفته است.

نظر شما