شناسهٔ خبر: 85314 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ

خبر های خوش برای فرهنگیان

وزارت اموزش و پرورش43 معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پرداخت مطالبات فرهنگیان پیش از پایان سال ۹۳ گفت: پاداش پایان خدمت فرهنگیان اوایل سال ۹۴ پرداخت می‌شود.

به گزارش نماینده به نقل از فارس، سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نظام رتبه‌بندی معلمان، اظهار داشت: در این طرح، فرهنگیان بر اساس تجربه، مدرک تحصیلی و تلاش در حوزه‌های علمی، پژوهشی و حرفه‌ای امتیازاتی را کسب می‌کنند و بر این اساس فوق‌العاده شغل آنها متناسب با امتیازات کسب شده افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: امیدواریم در روزهای باقیمانده سال ۹۳ طرح رتبه‌بندی معلمان برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شود و از مهر ۹۴ مرحله عملیاتی آن آغاز شود.

بطحایی در پاسخ به این پرسش که مطالبات معوق فرهنگیان چه زمانی پرداخت می‌شود، ‌ خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که موجب رنجش همکاران شده و یک اعتراض صنفی در بعضی از آنها ایجاد کرده است، مطالبات و معوقات فرهنگیان است.

وی ادامه داد:‌ در برخی موارد برخی فرهنگیان از سال ۹۰ تاکنون مطالباتی داشتند که سخنگوی دولت هم اشاره کرد و بخش عمده این مطالبات قبل از پایان سال ۹۳ پرداخت خواهد شد.

* پرداخت بخشی از حق‌التدریس‌ها آغاز شده است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در همین هفته بخشی از پرداخت‌ها را آغاز کردیم یعنی پرداخت بخشی از حق‌التدریس‌ها آغاز شده و در هفته آینده هم ادامه خواهد داشت؛ حق‌الزحمه امتحاناتی که در خرداد ماه برگزار شده و بعضی از همکاران این حق‌الزحمه را دریافت نکردند، پرداخت خواهد شد و عمده مطالبات قبل از اتمام سال ۹۳ پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که معوقات پاداش پایان خدمت فرهنگیان چه زمانی پرداخت می‌شود، گفت: پاداش بازنشستگان سال ۹۲ در اوایل سال ۹۳ پرداخت شده است.

بطحایی افزود: از گذشته اینچنین بوده است که معمولاً پاداش پایان خدمت با یک سال تأخیر پرداخت می‌شود و کسی که در سال ۹۲ بازنشسته شده است، پاداش خود را در سال ۹۳ دریافت کرده است.

وی گفت: در سال ۹۳ بازنشستگانی که به افتخار بازنشستگی نائل آمدند در اوایل سال ۹۴ پاداش پایان خدمت خود را دریافت خواهند کرد؛ بر این اساس تا کنون در حوزه پرداخت پاداش پایان خدمت با تأخیر مواجه نبوده‌ایم.

نظرات مخاطبان 0 37

 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۱۵ 2 31

  رتبه بندی چیه مگه کارمندان دیگر رتبه بندی شده اند سه چهار برابر ما حقوق می گیرند کار رتبه بندی یک عمل بودار است.
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۱۸قره سو 1 16

  دروغگو دشمن خداست
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۳۳فرهنگی 0 0

  ماتقاضاداریم ازمسئولین محترم آموزش وپرورش معوقه بیمه و پاداش ازدواج فرهنگیان و فوت و فوق العاده مناطق محروم نیزتا پایان 93 پرداخت شود. تا گوشه ای ازمشکلات مانیزازاین راه برطرف شود چون حقوق فرهنگیان جوابگوی تورم های رو به رشد نخواهدشد.
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۴۳ 0 0

  حق التدریس کی پرداخت شده چرا دروغ میگی قراره بلوچستان ۱ماه از حق التدریسگ پرداخت کنه بس کنید با این همه فریبکاری
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۴۷موسوی 0 4

  بابا پس چرا کارمندای دیگه رتبه بندی نشدند اونوقت 4برابر ما حقوق میگیرن!همه اش وعده است ما عمل میخوایم قبل از عید
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۵۹دهلران 1 2

  اقای دکتر روحانی 24 خرداد در دهلران فراموش شده است هنوز تیم احمدی نژاد مدیرند
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۵۹احمد 0 1

  تو هر رسانه ای هرروز خبر خوش برا فرهنگیان درج میشه بعد مردم به خیالشون چه خبره بابا حقشونه دیر کردین حالا با منت می خواین حقشون رو بدین. حق سفرا چه شد که از سال 88 چه شد . کمک هزینه ازدواج چه شد.
  کارمندای دیگر ارگان یا سازمانا رو باش ما فرهنگیان رو باش. امروز خبر افزایش حقوق کارمندان بان از 400 هزار تا 860هزار منتشر و تصویب شد. حالا چه به سر معلم بیاد نمی دونم.
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۵۹احمد 0 2

  تو هر رسانه ای هرروز خبر خوش برا فرهنگیان درج میشه بعد مردم به خیالشون چه خبره بابا حقشونه دیر کردین حالا با منت می خواین حقشون رو بدین. حق سفرا چه شد که از سال 88 چه شد . کمک هزینه ازدواج چه شد.
  کارمندای دیگر ارگان یا سازمانا رو باش ما فرهنگیان رو باش. امروز خبر افزایش حقوق کارمندان بان از 400 هزار تا 860هزار منتشر و تصویب شد. حالا چه به سر معلم بیاد نمی دونم.
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۲:۳۲ 0 2

  چرا نمیاید کارگرهای زحمت کش جامعه را رتبه بندی کنید تا اخر عمرش باید زحمت بکشه هیچ کس هم نیست ازش دفاع کنه تا کی بی عدالتی پس عدالت امام علی کجاست؟
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۲:۳۶فرهنگی 0 5

  چرا به مردم دروغ میگین ،معلمان برای کمبودن حقوقشون و زیر خط فقر بودنشون اعتراض کردن 
  مطالبات معوقه یک درصد درخواست های فرهنگیانه .
  با تورم بالای 25 درصد به نظر شما افزایش حقوق 14 درصدی (حقوق ماهیانه زیر 1500.000تومان) چه بلایی سرمعلم میاره !!! تازه میگن چرا معلما میرن سراغ شغل دوم وسوم وچندم ...
  چرا اقای فانی!!!!
   انگار نه انگار معلما مظلوم چه بلایی سرشون میاد .
  من برای این دولت متاسفم که دایه تدبیر و امید داره ولی پیشگامان تدبیر و امید در جامعه را فراموش کرده .
  تورو خدا یه فکری به حالا ما بکنین
  واقعا نماینده ها چرا بیکار نشستند.!!!1
  
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۲:۴۳بازنشسته امسال 0 3

  چرا پاداش من که اردیبهشت 93 بازنشست شده ام یکسال بعد پرداخت بشه مگه من و خانواده ام چه گناهی کرده ایم بخدا شکنجه مثل این کارهایتان در قرون وسطی هم وجود نداشتیم . 
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۲:۵۴ 0 3

  خوب دیگه مشکل فرهنگیانم که حل شد. کسی دیگه مشکل نداشت؟ (بزک بمیر بهار نمیاد) 
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۳:۲۴م 0 5

  رتبه بندی زمانی باید اجرا شودکهمعلمان حداقل دریافتی حدود3000000میلیون را داشته باشند نه الان کهالان 1000000دریافتی دارند
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۴:۰۵ناشناس 0 1

  کجای این خبر خوشه هه هه......هه....هه.هه.
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۴:۱۲ 0 2

  یکی بگه معلم منطقه بنجار اگر روزی یک بیست لیتر بنزین بفروشد درماه چقدر می شود
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۴:۳۰حسن 0 2

  فرهنگیان عزیز صبر کنید تا مهر 94 رتبه بندی اجرا بشه شاید یک تغییری توی حقوقا ببینیم. دولتمردان دارند وعده سر خرمن میدن........ 
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۵:۱۳ 0 1

  در رتبه بندی چیز به درد بخوری نیست این یک اتلاف وقت است و سرکاری
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۵:۱۹ 0 2

  معلم باید یک سر وگردن بالاتر اردیگران باشد
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۵:۲۷ 0 1

  باش تا صبح دولتت بدمد.
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۵:۴۸ 0 2

  صناربده آش به همین خیال باش.برای خودم که معلم هستم وهمه ی معلمانی که امید واهی دارند ودل به خیالات سپرده اند .همه ی این خبرها شعر است .هرکسی از ظن خود شد یار من . ایاک نستعین.
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۶:۰۵زندگی 0 2

  بسیاری از فرهنگیان نیازمندند بااین همه تورم چگونه از پس مخارج زندگی برآیند آنگاه شما دنبال رتبه بندی هستید
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۷لبو 0 1

   اجراش هم از مهر 94
   نه رتبه بندیتون رو می خوایم نه وعده هاتون رو .
  17 اسفند بعد هم .....
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۹:۲۷بازنشسته 0 2

  از همین الان فرا رسیدن عید و سال 94 به بازنشستگانی که منتظر پاداش هستن را تسلیت عرض مینمایم.
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۴ ۱۰:۳۸فریدون رحمت زایی از زهک زابل 0 0

  با سلام دو سال است که پسرم ازدواج کرده ولی هنوز از پرداخت هزینه ازدواج خبری نیست پرداخت مطالبات به چه چیزی می گویند. 
                
 • ۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۰۰:۱۴فرهنگی از طبس 0 2

  چه بلایی دارید سر ما در می آرید؟دادن مطالبات هم این همه هیاهو داره ؟بابا حقوق ومزایامون افتضاحه چرا به حاشیه ها می پردازید ؟برای تربیت انسان ارزش قائل نمی شوید؟میوه اش را درو خواهید کرد .!مظلو م ترین قشر را دارید فنا می کنید .تربیت نسل به کجاها می رود ؟دقت کرده اید؟نماینده هایی که قبلا معلم بوده اید و در انتخابات معلم ها را در شعارها بالا می برید کجایید؟همه تان می دانید یک معلم با مدرک لیسانس از یک چایی ریز بانک کمتر حقوق و مزایای غیر نقدی می گیره!! این انسان تربیت می کنه و اون یکی -با رعایت حرمتش-پول می شماره=کار ماشین ارا انجام می ده!!این قشر در مسیرتعمیق باورهای اسلام و انقلاب به بچه ها در کلاس چه خواهند گفت؟این وزیر بی حال و فنا کار را از کجا برامون آوردید؟
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۱:۳۴بینام 0 3

  من فکر مکنم کمی جرات داشته باشیم حقمان را می گیریم .
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۲:۵۷دبیر زبان از کردستات 0 5

  با سلام مسولان و نمایندگان محترم مجلس لطف کنند نظام رتبه بندی کارکنان دادگستری هم اجرا کنند که پارسال حدود هفتاد درصد به حقوقشان اضافه شده یا رتبه بندی کارمندان مخابرات و سازمان اب و برق .... معلمان میخوان این تبعیض برداشته شود و مثل سایر کارمندان حقوق و مزایا داشته باشن اونا اضافه کاری میگیرن پاداشهای بامورد وبیمورد دارن برای روز زن روز مرد شب یلدا شب عید وغیره رتبه بندی هم نمیشن این تبعیض است تازه میگین اموزش وپرورش زیر بنای توسعه است با این اوصاف وای به حال نسل اینده 
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۰۷بازنشسته ی منتظر مطالبات 0 1

  امروز 18فروردینه آقای معاون وزیر کو پرداخت مطالبات 
  من از آذرتا اسفند93 حق التدریس داشته ام دریغ از یک ریال حقوق
  پاداش بازنشستگی هم که اوایل 94 حتما اسفند 94 پرداخت میشه 
  دروغ دروغ دروغ بسه دیگه
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۱:۳۰عباس 0 3

  با سلام. تا زمانیکه اتحاد نداشته باشید همین اش است و همین کاسه/.
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۲:۵۶دبیر 0 2

  باسلام ما که فقط از این دولت وعده های دروغ شنیده ایم کدام مطالبات 93 تمام شد مطالباتی نیامد.
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۴:۳۰معلم 0 3

  چرابین معلمان بابقیه کارمندان فرق می گذارند.همان کسانی که وزیر ونماینده هستند از زیر دست این معلمان به این پست رسیدند.معلمی که حقوق کافی نگیرد هر روز دغدغه مخارج زندگی را دارد
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۲۱:۲۲دبیر 0 2

  مشکل از خود ماست که هر وعده ای رو باور میکنیم.رتبه بندی دست دولت رو باز میذاره برای حداقل افزایش.اگر افزایشی باشه.ما رو میفرستن دنبال نخود مشکی.
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۹:۱۵fariborz Takestan 0 0

  با طرح رتبه بندی مخالفیم چرا که به فرض اجرا برا کسب رتبه های بالاتر با کدام امکانات باید معلمی که زیر خط فقر زندگی میکند و هزاران دقدقه زندگی دیگر دارد با کدام منبع مالی و فراغت خاطر میتواند کتاب چاب کند و یا مقاله ارائه دهد  
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۶:۵۵يك معلم 0 2

  چرا كارمندان ديگر رتبه بندي ندارند. اي كاش رهبر من هم خانم مركل بود كه بصيرت واقعي را او دارد . به پزشكان كشورش گفت بريد شرم كنيد كه ميخواهيد حقوق شما مساوي حقوق معلم باشد. بصيرت و هوش و تدبير را او دارد.
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۲۳:۲۳علی 0 1

  آقای رييس جمهور ووزیر آموزش وپرورش واقع بین باشید ووعده بیهوده وتوخالی به فرهنگیان ندید برای تمام نهادها ووزارت خانه های دیگه بودجه کافی وجودداره وقتی به آموزش وپرورش میرسه بانبود بودجه یا کسری آن مواجه میشید واقعا دور از انصاف وعدالت است.
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۰۹:۰۸جمشیدی 0 0

  باسلام ما آزادگان فرهنگی باید دوسال پیش بازنشسته می شدیم امابه لطف دولتمردان عزیزمان بودجه ندارنددوران اسارتی که به سابقه مااضافه کردن پشیمان شدندباید تازنده ایم خدمت کنیم آخه مسلمان خدا ازاین همه پول که دیگران میبرندونوش جان میکنند آخرهم تبرئه میشوند نیم درصدآن رابریزید به حساب صندوق بازنشستگی تا سرمایه های انقلاب بازنشسته شوند نه اینکه سرکار بمیرندوپاداش آنها بماند برای دیگران
                
 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۱۰:۱۲ 0 0

  من یه دفتر دار با 29 سال خدمت صادقانه و همه جوره با مدارس همکاری صمیمانه داشته ام مثل مدیر دروسی تک تک کلاسها رفتن برای پایه های سوم هنرستان که نهایی دارند توضیح دادن با معاون آموزشی و پرورشی همکاری کردن و حتی با دانش آموزان همانند یه مشاوره صادق از هر لحاظ دانش آموزان رو راهنمایی کرده و حتی براشون رشته انتخاب کردم که بعد از چند سال با خانواده میان و تشکر میکنن که البته در درجه اول خدا باید قبول کند ولی بخدا حقوقمون کافی نیست الان هم که فهمیدم واسه رتبه بندی که اگر درست باشه به من دیپلمه دست و پا شکسته تعلق نمیگیره با 29سال سابقه صادقانه و عاشقانه و کل مخارج سنگین با خودمه بخدا ظلمه یه کمی بیشتر فکر کنین آخه ما با بقیه چه فرقی داریم برعکس که نسل دست ماست باید رسیدگی بیشتر باشد . 
                

نظر شما