شناسهٔ خبر: 78000 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ

آلودگی هوای پایتخت شدیدتر شد

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد ۱۳۴ در شرایط نا سالم قرار گرفت.

به گزارش نماینده به نقل از مهر، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد ۱۳۴ در شرایط نا سالم قرار گرفت.

دکتر وحید حسینی افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت تمام  آلاینده ها  به غیر از  دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.

به گفته وی، به این ترتیب میانگین غلظت تمام  آلاینده ها به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در بیشتر ایستگاهها از حد مجاز فراتر بوده و شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط ناسالم است.

حسینی یادآور شد: در حال حاضر ایستگاه های پارک رز، دانشگاه شریف، دروس، شادآباد، پارک رازی، پارک سلامت، پارک قائم، دانشگاه تهران، شهرک چشمه و شهر ری در آستانه شرایط هشدار قرار دارد و شهر ری آلوده ترین منطقه پایتخت است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای پایتخت حاکی از آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با غبار محلی در پاره ای نقاط بارش پراکنده  است. به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تنها درمناطق پرتردد و شلوغ در شرایط نا سالم باقی بماند.

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در  منطقه ناسالم برای گروههای حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.

نظر شما