شناسهٔ خبر: 71581 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

معاون وزیر نفت خبر داد

اسناد یورو۴ بودن بنزین وارداتی موجود است/در صورت نیاز ارائه می‌کنیم

کاظمی/1 معاون وزیر نفت با اعلام این که بنزین وارداتی ۱۰۰ درصد مطابق با استاندارد یورو۴ است گفت: اسنادی که اثبات کند بنزین وارداتی یورو۴ است وجود دارد و در صورت نیاز می‌توان آن را ارائه کرد.

به گزارش نماینده، عباس کاظمی در گفت‌وگو با تسنیم در باره اینکه برخی نمایندگان مجلس (کمیسیون انرژی و کمیسیون بهداشت و درمان) اعلام کرده‌اند که بنزین وارداتی مطابق با استانداردهای یورو۴ نیست و شرکت ملی پالایش و پخش اسنادی در این زمینه ارائه نکرده است، گفت: تاکنون هیچ مدارکی از ما خواسته نشده است.

وی با تأکید بر اینکه حجم بنزین واردتی بسیار کم اما ۱۰۰ درصد مطابق با استاندارد یورو۴ است گفت: مدارکی که اثبات کند بنزین وارداتی یورو۴ است وجود دارد و در صورت نیاز می‌توان آن را ارائه کرد.  

مدیرعامل ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به این که کیفیت بنزین وارداتی توسط چه نهاد یا سازمانی - وزارت نفت، ‌ سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست- ارزیابی می‌شود گفت: سازمان ملی استاندارد کیفیت بنزین وارداتی را بررسی می‌کند.

وی درباره حجم تولید و توزیع کنونی بنزین یورو۴ در کل کشور گفت: در مجموع بیش از ۲۰ میلیون لیتر بنزین یورو۴ توزیع می‌شود که بخش کمی از آن مربوط به واردات بنزین است.

به گفته معاون وزیر نفت تا پایان امسال با راه‌اندازی واحد جدید پالایشگاه آبادان حدود چهار میلیون لیتر دیگر به تولید بنزین یورو۴ کشور افزوده خواهد شد.

کاظمی درباره زمان ارتقاء کیفیت بنزین پالایشگاه اصفهان و بندرعباس به استاندارد یورو۴ هم اظهار کرد: شرایط برای راه‌اندازی این دو طرح در سالجاری فراهم نیست به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که طرح‌های ارتقاء کیفیت این دو واحد پالایشی اوایل سال آینده وارد سرویس شود.

وی با اشاره به اینکه تولید روزانه ۲.۵ میلیون لیتر بنزین یورو۴ در پالایشگاه اصفهان با تغییر در عملیات بنزین‌سازی و بدون ایجاد واحد جدید محقق شد گفت: واحد جدید بنزین‌سازی این پالایشگاه مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

نظر شما