شناسهٔ خبر: 68412 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ

آیت الله جنتی:

دفاع مقدس "جهاد فی‌ سبیل‌الله" را زنده کرد/ افکار عمومی دنیا می‌دانند که آمریکا دروغ می‌گوید

احمد جنتی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به مقابله و مبارزه آمریکا با داعش و اشغال افغانستان و عراق توسط آمریکا، گفت: بعد از این همه سال مردم جهان و افکار عمومی دنیا فهمیدند که آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند.

به گزارش نماینده، "آیت‌الله احمد جنتی" با حضور در جمع کارکنان دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  امروز ظهر در نمازخانه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به جان‌فشانی‌ها، ایثارگری‌ها و فداکاری‌های جوانان در عرصه‌های مختلف نبرد حق علیه باطل خاطر نشان کرد: دفاع مقدس واقعاً کلمه بسیار شریف و مبارک و بجایی است که «جهاد فی‌ سبیل‌الله» را زنده کرد و موجب احیای ارزش‌های والای انسانی ـ اسلامی شد.

وی گفت: بعد از واقعه کربلا و شهادت حضرت امام حسین(ع) و یارانش در ظهر عاشورا که باب شهادت بسته شد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی و به برکت آن و شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس؛ باب شهادت دوباره به روی مشتاقان و مؤمنان باز شد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه این فضیلتِ کمی نیست که با برکت انقلاب، درب شهادت دوباره باز شد عنوان کرد: ما نمی‌دانیم خداوند با این پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، چه منتی بر سر ما گذاشته و ما در این موضوعات کمتر فکر می‌کنیم که شهدا رفتند و ما بازماندگان ماندیم و سالیان سال، حسرت آن را می‌خوریم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: شهدای عزیز ما در هشت سال دفاع مقدس، اکثراً در سنین جوانی و نوجوانی بودند که با اطاعت فرمان ولی‌فقیه، راه بهشت را پیش گرفتند و به آن هم رسیدند و اکنون در پیشگاه الهی مرزوق هستند و برخی دیگر نیز جانباز شدند.

وی ادامه داد: جانبازان مقامشان اگر بیشتر از شهدا نباشد کمتر نیست؛ چون جانبازان و خانواده‌هایشان یک موقع امتحان حضور در جهاد فی‌سبیل‌الله را پس دادند و حال سالیان سال را با درد و الم و آثار آن، عمر سپری کرده و با صبر بر مصیبت درد، دوباره نیز امتحان پس می‌دهند.

آیت‌الله جنتی از خداوند برای جانبازان سلامت و شفای کامل و صبر مسئلت کردند و به حضار گفتند بایستی ما و مردم قدرشناس ایران، قدردان و شاکر جانبازی و ایثارگری  رزمندگان انقلاب و دفاع مقدس باشیم و این جهاد، مقدس بود و از مقدسات هم باید دفاع کرد.

دبیر شورای نگهبان با پاسخ به پرسش اینکه این بچه‌های جنگ و جبهه از چه دفاع کردند؟ مگر به کجا تهاجم و حمله شده بود؟ جمهوری اسلامی ایران چی داشت و چه کار کرده بود که همه زورگویان و ابرقدرتان مستکبر عالم دست به دست هم داده بودند، تا آن را از پای در بیاورند؟ عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران آمده بود که اسلام را، قرآن را زنده کند؛ دشمنان ما با این مقدسات جنگ داشتند و چون شعار ما شعار اسلام، شعار قرآن و عاشورا و شعار «هیهات مناالذله» امام حسین(ع) بود، همه ابرقدرتان عالم علیه ما صف بستند.

وی بیان داشت: اگر ما شعار اسلام و قرآن را نداشتیم آن‌ها با ما جنگ نمی‌کردند و مثلاً اگر حکومتی مثل حکومت رژیم ستمشاهی پهلوی می‌آمد و در همان مسیر حرکت می‌کرد، دشمنان و ابرقدرتان اینقدر با آن سر جنگ نداشتند.

آیت الله جنتی ادامه داد: اگر امام و رهبری عاشق و فدایی اسلام نبودند و ملت و مردمش اسلام‌خواه و عدالت‌طلب نبودند، کسی با ما جنگ نداشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه غرب و شرق به حمایت و سرکردگی آمریکای جنایتکار همه آمدند و با ما جنگیدند، گفت: اینان دشمن مقدسات اسلامی و الهی بودند و دشمن مقدسات هستند و الآن هم می‌خواهند دوباره حکومت شاهنشاهی به این کشور برگردد و از دری که رانده شده‌اند از کشور، از پنجره آن بازگردند.

وی گفت: این دشمنان تا زمانی که ما خدای ناکرده از شعار «هیهات مناالذله»، از شعار امام حسین(ع) و کربلا و عاشورا و از مقدسات و اسلام و قرآن دست برنداریم، کوتاه نمی‌آیند، ولی البته که خواسته‌های نامشروع آن‌ها خیلی بیشتر از اینهاست و تا نابودی کامل ما دست بردارمان نیستند.

وی ابراز داشت: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس به نام امام حسین(ع)، به یاد و به آرزوی رسیدن به کربلای حسینی می‌جنگیدند و این‌ها دفاع از مقدسات بود، دفاع از اسلام و نماز بود و رزمندگان ما در جبهه جنگ از عدل اسلامی و مستضعفین دفاع کردند و امام و انقلاب اسلامی و رزمندگان جبهه‌ها از مستضعفین عالم و مجرومان و پابرهنه‌ها و مقدسات دفاع می‌کردند.

آیت‌الله جنتی تصریح کرد:  ابرقدرتان شرق و غرب می‌گویند همانطور که در کشورهای ما حاکم، ثروت و سرمایه، قدرت و زور است در سایر کشورها هم همان‌ها بایستی صاحب حکومت و در رأس کشور باشند و محرومین و مستضعفین بایستی دنبال بیچارگی و بدبختی و یک لقمه نانشان بروند و می‌گویند چرا ما بایستی از این ضعفا دفاع و حمایت کنیم و سر کار بیاوریمشان و این دفاع ما از این‌ها، نام دفاع مقدس گرفت که برای ملت ما و مستضعفان و محرومان جهان دارای آثار و برکات فراوان بود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به جنگ طولانی هشت سال دفاع مقدس ما خاطر نشان کرد: دفاع مقدس در طول تاریخ بشریت و در زمان اسلام بسیار پر برکت بود، چون هیچ جنگی بین حق و باطل، چه در زمان صدر اسلام و زمان رسول اکرم(ص) و امیر مؤمنان و چه در عصر حاضر به این گستردگی و وسعت نبوده و نیست و تمام این جنگ‌های دیگر مقطعی چند روز و یا چند ماهه بودند و نه هشت سال به طول بیانجامد و پس از آن ارزش‌های والای اسلامی ـ انسانی و شهادت زنده شوند و این مهم برای مادی‌گراها و ابرقدرتان جهان غیرقابل فهم بود، که چگونه یک جوانی از همه خواسته و آرزوهایش دست کشیده و از پدر و مادر و زن و فرزند خردسالش جدا می‌شود و می‌رود و با دشمن خونخوار تا بن دندان مسلح می‌جنگد و خون و جان خود را فدای اسلام و مقدسات می‌کند، با چه نیرویی می‌شود این کار را انجام داد و شهدا در هشت سال دفاع مقدس زنده شدند.

وی افزود: شهدا نمی‌میرند که مرده‌ ایشان هم زنده است و به تعبیر قرآن آنان در پیشگاه الهی زنده‌اند و رزق می‌خورند (و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون) و به نظر قرآن مرده کسانی هستند که حق را نمی‌پذیرند، اینان مرده‌اند.

آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس ارزش‌های والای انسانی ـ اسلامی زنده شد و آن حماسه همانند قیام عاشورای ابا عبدالله‌الحسین (علیه اسلام) پس از گذشت سالیان سال زنده و پویاست و آثار و برکاتش وجود دارد و این مملکت را زنده نگه داشته است و برای امروز و فردای ما و نسل ما  پیام دارد.

وی گفت: عاشورا و دفاع مقدس ماند و عاشورا و دفاع مقدس انسان می‌سازد، حسینی می‌سازد و جوان می‌سازد که عاشق ارزش‌ها و امام حسین (ع) است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد: حال وظیفه ما، وظیفه سنگینی است و آن هم این است که بایستی فرهنگ انقلاب، فرهنگ جهاد اسلامی و دفاع مقدس و فرهنگ و روحیۀ ایثار و شهادت را زنده نگه داریم.

وی بیان داشت: امام خمینی(رحمت‌الله علیه) می‌گفتند: «علم بدون تهذیب بلایی است که امروز بر سر دنیا آمده است. » و ابرقدرتان غرب و شرق، علم دارند، اما دین و اخلاق ندارند و تهذیب و تزکیه نفس نشده‌اند و ما امروز می‌بینیم که همین علم بدون اخلاق و اعتقادات و بدون احکام دینی، بالاترین بدبختی ها را برای بشریت در شرق و غرب عالم به ارمغان آورده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: بسیاری از سران گروهک‌های تروریستی مثل داعش را درس‌خواندگان غرب و شرق عالم می‌گردانند و حامیانشان اکثراً دارای علوم طبیعی و تجربه‌ای زیادی هستند و حتی آمریکایی‌ها هم دارای پیشرفت‌های علمی زیادی هستند، اما بالاترین بدبختی‌ها را هم، برای بشر امروز و فردا همین آمریکایی‌ها به ارمغان آوردند به دلیل نداشتن اخلاق، اعتقادات دینی و تهذیب و تزکیه نفس.

آیت‌الله جنتی تصریح کرد: آمریکا امروز به اسم سرکوب و مبارزه با تروریسم، به عراق و افغانستان، سوریه، لبنان و فلسطین دست درازی و به جای مبارزه با تروریست به  آنان کمک می‌کند و حتی با اشغال عراق و افغانستان تا سالیان سال آنجا مانده و به غارت دارایی‌ها و سرمایه آنان پرداخته و بعد از این همه سال مردم جهان و افکار عمومی دنیا فهمیدند که آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند، آنها فقط به بهانه مبارزه با تروریسم وارد عراق و افغانستان شدند تا نیات پلید و نقشه‌های شوم خود را پیاده‌سازی کنند و تروریست‌ها را نیز پرورش دهند.

وی گفت:  با اینکه گروه‌های تکفیری ـ تروریستی از جمله داعش دست‌پرورده خود آمریکایی‌هاست، حالا امریکایی های جنایتکار داعیه مبارزه با تروریسم را سر می‌دهند.

وی درباره فرهنگ اسلامی گفت: ما بایستی کار فرهنگی با برنامه‌ریزی گسترده‌ای انجام دهیم و این فرهنگ‌سازی را از دانش‌آموزان و مدارس به ویژه دانش‌آموزان و مدارس ابتدایی شروع کرده و فرهنگ ایثار، صداقت، امانت، خداپرستی، طهارت و دین و آیین را از همان کودکی در ذهن و جان و روح کودکان حک کنیم.

آیت‌الله جنتی افزود: همانطور که امام راحل فرمودند: آمریکا شیطان بزرگ است و کار شیطان وسوسه و اغوا کردن بندگان خداست و خب شیطان هم شیطانی می‌کند و خیرخواه ما نیست و به مصلحت ما نمی‌اندیشد بلکه به نفع خود و ضرر ما کار می‌کند، این را بایستی به نسل جوان کشور و دانش‌آموزان و دانشجویانمان منتقل کنیم که آمریکا شیطان بزرگ و غیرقابل اعتماد است.

وی بیان داشت: ما هم برای حرکت در این مسیر سخت و پرگردنه و برای عبور از پیچ بزرگ تاریخی؛ به سیاست، نقشه راه و قطب‌نمای « ولایت فقیه» و چراغ روشنگر و پروژکتور «بصیرت» نیاز داریم، که بحمدالله با سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب « ادام الله ظله » بسیاری از جهات برایمان مشخص شده است.

گفتنی است "آیت‌الله جنتی" رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر خود در نمازخانه دفتر مرکزی این شورا حضور یافته و از فعالیت‌ها و تلاش‌های گسترده نیروهای پرتلاش شورا در عرصه برگزاری مراسم  انقلاب و بزرگداشت مناسبت‌های ایام‌الله انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی کرده و برای همه خادمان  سختکوش و دلسوز نظام، آرزوی سلامت و توفیق روزافزون در مسیر پاسداری از انقلاب اسلامی داشتند.

نظر شما