شناسهٔ خبر: 61967 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

زنگنه: مبارزه با فساد در صنعت نفت قاطعانه پیگیری شود

زنگنه وزیر نفت در پاسخ به گزارش عملکرد ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: مبارزه با فساد در صنعت نفت باید قاطعانه پیگیری شود.

به گزارش نماینده،‌ درپی ارائه گزارش ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی به وزیر نفت، وی بر مبارزه قاطعانه با فساد در صنعت نفت تاکید کرد.

بیژن زنگنه وزیر نفت چندی پیش دستوری مبنی بر شناسایی گلوگاه ها و بسترهای بروز فساد در صنعت نفت و اراده جدی در مبارزه با هرگونه فساد اداری و اقتصادی و ویژه خواری صادر کرد. در پی این دستور " ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی " ، به ریاست شجاع الدین بازرگانی، معاون وزیر در امور مجلس و حقوقی کار خود را آغاز کرد.

این ستاد در جلسه های متعدد، ضمن بحث و بررسی درباره شرح وظایف ستاد، جمع آوری مقررات و دستورالعملهای موجود در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی، تهیه و جمع بندی دیدگاه ها و تجارب اعضا درباره بسترها و آثار مخرب فساد اداری و اقتصادی، گزارشی از فعالیتهای خود را تقدیم وزیر نفت کرد.

در این گزارش که در شانا ارائه شده مواردی چون، تشکیل جلسه مشترک با نهادهای ذیربط و نظارتی نظیر دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، بازرسی کلی کشور، کمیسیونهای اصل نود و انرژی مجلس شورای اسلامی با هدف اطلاع رسانی و هماهنگی با این نهادها و بهره گیری از تجارب آنان برای کارآمدسازی هرچه بیشتر سیستم همسو با محدود سازی بسترهای فساد اداری و اقتصادی مطرح شد و نیز بر ضرورت اطلاع رسانی در زمینه فعالیتهای ستاد از طریق اداره کل روابط عمومی تاکید شده است.

وزیرنفت در پاسخ به این گزارش بر شناسایی سریع تر و برخورد قاطعانه با بستر بروز فساد در وزارت نفت تاکید کرد.

 

 

نظر شما