شناسهٔ خبر: 173814 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

حبیب آقاجری خطاب به وزیر کار:

بیمارستان تامین اجتماعی بندرماهشهر با کمبود تجهیزات و نیروی انسانی مواجه است/هندیجان از داشتن درمانگاه تامین اجتماعی محروم است

حبیب آقاجری، نماینده مردم استان خوزستان در حاشیه بازدید از سایت «نماینده» نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی(ره) در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار رفع مشکلات مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در حوزه انتخابیه شد.

به گزارش «نماینده» حبیب الله آقاجری در دیدار با حجت عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار رفع مشکلات مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در حوزه انتخابیه شد و گفت: یکی از مشکلات بزرگ کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی در حوزه‌ انتخابیه، عدم وجود مراکز درمانی مجهز این سازمان است و بیمه‌شدگان این سازمان باید جهت درمان به شهرستان‌های اطراف یا مرکز استان مراجعه کنند.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی(ره) ادامه داد: شهرستان هندیجان با وجود تعداد زیادی بیمه شده از داشتن یک درمانگاه تامین اجتماعی محروم است که پیشتر مجوز احداث درمانگاه در این شهرستان از سوی مدیرعامل وقت سازمان تامین اجتماعی اخذ شده بود اما در اختصاص زمین برای احداث آن مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با مساعدت دکتر عبدالملکی مشکل تامین اعتبار برای خرید زمین رفع شود.

آقاجری با اشاره به نارضایتی بیمه شدگان امیدیه از خدمات پلی‌کلینیک تامین اجتماعی این شهرستان، اضافه کرد: دی‌کلینیک تامین اجتماعی شهرستان امیدیه از سال‌ها پیش به پلی کلینیک تبدیل شد و در حال حاضر امکان ارائه‌ بسیاری از خدمات اساسی را ندارد که از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست درخواست داریم این پلی‌کلینیک مجددا به دی کلینیک ارتقاء پیدا کند.

در ادامه این نشست نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی(ره) احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهر شهید چمران و شهرک آیت‌الله طالقانی بندر ماهشهر را خواستار شد.

آقاجری درخصوص کمبود تجهیزات و نیروی انسانی بیمارستان امام موسی کاظم(ع) بندر ماهشهر، گفت: کمبود پزشک متخصص و کادر پرستاری در این بیمارستان مشهود است و نبود بخش دیالیز، بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان و اتاق عمل چشم بخشی از مشکلات بیمارستان امام موسی کاظم(ع) بندر ماهشهر است.

وی افزود: این بیمارستان به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در بندر ماهشهر و بندر امام که عمدتا از قشر کارگران زحمتکش هستند، خدمات می‌دهد که امیدواریم پس از دستور وزیر، به این مشکلات رسیدگی شود و بخش‌های مذکور راه‌اندازی شود.

همچنین در این نشست درخصوص تعیین تکلیف وضعیت طرح پتروالفین فن‌آوران، ارتقاء نمایندگی به اداره کار در هندیجان، احداث ساختمان اداری برای اداره کار بندر ماهشهر و امیدیه و تامین اعتبار جهت احداث مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران در بندر ماهشهر و بندر امام پیگیری‌های لازم انجام شد.

نظر شما