شناسهٔ خبر: 173811 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

آخرین اخبار از وضعیت روند بررسی طرح‌های تشکیل استان‌های جدید در مجلس

نجابت سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس آخرین وضعیت بررسی طرح‌های تشکیل استان‌های اصفهان کرمان و سیستان و بلوچستان را در این کمیسیون تشریح کرد.

به گزارش «نماینده» روح ‌الله نجابت سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت:  بررسیو اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در دستورکار جلسه اخیر اعضای کمیسیون قرار داشت که در این جلسه موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی بررسی و اصلاح شد.

وی افزود:  در جلسات اخیر کمیسیون پس از بررسی بخش‌های مختلف طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی درباره ترکیب هیات اجرایی مرکزی، شهرستان و بخش بحث و بررسی و ترکیب هیات مصوب شد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه درباره ایجاد استان‌های جدید چند طرح به کمیسیون ارجاع شده است، ادامه داد: ازجمله این طرح‌ها می‌توان به سیستان و اصفهان و کرمان ..  که به کارگروه تخصصی ارجاع شده بود اشاره کرد که در جلسه اخیر کمیسیون آقای ابوترابی نماینده نجف‌آباد، جمع‌بندی کارگروه را ارائه داد و از آنجا که نظر مراجع ذی‌صلاح مربوطه به طور کامل اخذ نشده بود مقرر شد رأی‌گیری به جلسات بعدی موکول شود.

نجابت با بیان اینکه در جلسه اخیر همچنین طرح تفحص از عملکرد شهرداری آبادان در حوزه‌های مختلف و سازمان‌های تابعه از سال ۱۳۹۰ تاکنون» با حضور نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص و مسئولین دستگاه اجرایی ذی‌ربط بررسی شد، ادامه داد: در این جلسه از آقای جمالی‌نژاد - رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور- به عنوان بالاترین مقام دستگاه اجرایی دعوت شده بود که ایشان در جلسه حاضر نشدند. آقای مختار به عنوان نماینده درخواست کنندگان تحقیق و تفحص توضیحات و نکات خود را ارائه داد، که رأی‌گیری در این باره نیز به جلسه بعد موکول شد.

نماینده شیراز در مجلس بیان کرد: همچنین موضوع «کارگروه بررسی طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی» با حضور نمایندگان پیشنهاد دهنده طرح، کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت و رأی گیری به جلسات آتی کمیسیون موکول شد.

نظر شما