شناسهٔ خبر: 173556 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

عباس زاده مشکینی:

دور جدید مذاکرات وین به زودی آغاز می‌شود/ توپ در میدان اروپایی‌ها

 عباس‌ زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از آغاز دور جدید مذاکرات وین به زودی خبر داد و گفت: توپ در میدان اروپایی‌ها است و اگر در مقابل درخواست ایران انعطاف نشان دهند، مذاکرات به سرانجام خواهد رسید.

به گزارش «نماینده» محمود عباس زاده مشکینی در توضیح دور جدید مذاکرات وین، گفت: پیام هایی که از طرف مقابل دریافت شده نشان می‌دهد که دور جدید مذاکرات وین به زودی آغاز خواهد شد. جمهوری اسلامی ایران نیز با اقتدار مضاعف در این دور جدید مذاکرات حضور پیدا می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: زمان دقیق آغاز دور جدید مذاکرات مشخص نیست اما به زودی تحت نظارت شورای عالی امنیت ملی  این کار انجام می‌شود. خطوط اصلی و راهبردی مذاکرات را شورای عالی امنیت ملی مشخص می‌کند اما تحقق اهداف و استراتژی توسط وزارت خارجه انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: بر همین اساس وزارت خارجه به عنوان مجری سیاست‌ها تیم مذاکره کننده را مشخص خواهد کرد و همانطور که گفته شد مسائل کلان، استراتژی‌ها و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران طبق قانون اساسی توسط شورای عالی امنیت ملی تبیین شده است.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران پیام خود را به طور شفاف در مذاکرات انجام گرفته وین اعلام کرده است، توپ در میدان اروپایی‌ها است و اگر در مقابل درخواست ایران انعطاف نشان دهند، مذاکرات به سرانجام خواهد رسید.

نظر شما