شناسهٔ خبر: 172792 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

هیچ طرحی برای حذف یارانه‌ پنهان و آشکار در مجلس اعلام وصل نشده است

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت:در مجلس طرحی برای حذف یارانه‌ پنهان و آشکار تدوین نشده است چرا که هرگونه بحث درباره یارانه ها نیاز به کار کارشناسی دقیق و لحاظ نظر مردم دارد.

به گزارش «نماینده» رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت:در مجلس طرحی برای حذف یارانه‌ پنهان و آشکار تدوین نشده است چرا که هرگونه بحث درباره یارانه ها نیاز به کار کارشناسی دقیق و لحاظ نظر مردم دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد:ممکن است یکی از همکاران نماینده نظری درباره وضعیت یارانه‌ پنهان و آشکار داشته باشد که بدیهی است بیان نظر یکی از همکاران نماینده، به منزله مصوبه مجلس نیست.

زارع گفت:یکی از اولویت های مجلس رفع مسائل اقتصادی و تقویت معیشت مردم است وهمه می دانند میزان فعلی یارانه ها تناسبی با هزینه های بالای خانوارها ندارد بنابراین مجلس طرحی برای حذف یارانه ندارد و حتی این تاکید وجود دارد یارانه اقشار بدون درآمد و کم درامد باید افزایش یابد.

نماینده مردم آباده، بوانات؛ خرم بید و سرچهان افزود:در حال حاضر طرحی برای حذف یارانه‌ پنهان و آشکار اعلام وصول نشده است و هرگونه تصمیم گیری درباره وضعیت یارانه ها نیاز به مقدمات  و پروسه پیچیده ای است.

نظر شما