شناسهٔ خبر: 172145 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

پیشنهادات یک نماینده به تیم اقتصادی دولت سیزدهم برای ایجاد تحول اقتصادی

محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه وزیر پیشنهادی اقتصاد باید برنامه ای کامل و جامع برای پیشبرد امور و حل مشکلات اقتصادی ارائه دهد،گفت: برای ایجاد تحولات اقتصادی انتخاب نیروها و گزینه‌های توانمند، سالم، پاک و باتجربه نیز مهم است.

به گزارش «نماینده» بهروز محبی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع معرفی وزرای پیشنهادی از سوی آقای رئیسی به مجلس، گفت: در وهله اول تیم اقتصادی که رئیس جمهور آینده انتخاب می‌کند باید یک تیم خبره، هماهنگ و قوی باشد تا مشکلات اقتصادی کشور با همفکری و همدلی حل شود.

وی با تأکید بر ضرورت هماهنگی میان تیم اقتصادی دولت سیزدهم افزود: وزیر اقتصاد در تیم اقتصادی دولت به دلیل برنامه‌ریزی‌هایی که برای اقتصاد کلان کشور انجام می‌دهد نقش محوری‌تری دارد به همین دلیل باید شخصی متخصص باشد تا مسائل اقتصادی را با روش آزمون و خطا اداره نکند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: اگر میان تیم اقتصادی دولت سیزدهم اختلاف وجود داشته باشد دولت جدید در رسیدن به اهداف خود دچار مشکل خواهد شد.

محبی با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی اقتصاد باید برنامه‌ای پرمحتوا، کامل و جامع برای پیشبرد امور و حل مشکلات اقتصادی ارائه دهد، گفت: همچنین برای ایجاد تحولات اقتصادی، انتخاب نیروها و گزینه‌های توانمند، سالم و باتجربه مهم است تا بتوانند برنامه‌های پیش‌بینی شده را اجرایی کنند چرا که در وضعیت کنونی امکان آزمون و خطا در کشور وجود ندارد.

نماینده سبزوار در مجلس با بیان اینکه دولت سیزدهم باید برای برگرداندن ارزش پول ملی اقدامات عاجلی را انجام دهد، گفت: وزیر اقتصاد باید وضعیت بورس را نیز سر و سامان دهد؛ سقوط ارزش بورس مشکلات زیادی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرد که وزیر اقتصاد باید به این مسائل رسیدگی منطقی کند. همچنین وزیر اقتصاد با هماهنگی سایر وزارتخانه‌ها باید مشکل اشتغال را حل کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: وزیر اقتصاد باید برنامه‌ریزی کند تا سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کشور ترغیب شوند و با هماهنگی بین دستگاهی از بروکراسی اداری جلوگیری کند تا مانعی بر سر راه تولیدکنندگان به وجود نیاید.

نظر شما