شناسهٔ خبر: 170657 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

بی تدبیری دولت در ماجرای بنزین/ ادعای مخالفت همتی با افزایش قمیت خلاف واقع است

محمد صفایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آقای همتی در حالی می‌گوید با افزایش قیمت بنزین مخالف بوده که در سال ۹۸ قیمت ۵ هزار تومان برای هر لیتر بنزین را پیشنهاد کرده است.

به گزارش «نماینده» محمد صفایی نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸ در نهایت بی‌تدبیری انجام شد و همین مسأله باعث ایجاد هزینه‌هایی برای کشور شد.

وی افزود: ما در سال ۸۹ هم افزایش قیمت بنزین را داشتیم اما به دلیل زمینه‌سازی و اطلاع رسانی به مردم این کار بدون هیچ حاشیه و درگیری انجام شد اما در سال ۹۸ همان طور که گفتم افزایش قیمت بنزین در نهایت بی‌تدبیری انجام شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: نکته‌ای که در اینجا قابل ذکر است این است که آقای عبدالناصر همتی که عنوان می‌کند با افزایش قیمت بنزین مخالف بوده است در سال ۹۸ عرضه بنزین ۵ هزار تومانی را پیشنهاد کرده است.

صفایی خاطرنشان کرد: من در آبان ۹۸ و در آستانه افزایش قیمت بنزین با یکی از بخشداران صحبت می‌کردم و او به من گفت که برای این موضوع آماده‌باش هستند تا پس از افزایش قیمت بنزین مسأله‌ای پیش نیاید.

وی افزود: وقتی یک بخشدار چنین صحبتی را مطرح می‌کند چگونه است که رئیس جمهور ما عنوان می‌کند که من در جریان افزایش قیمت بنزین نبودم. این رفتار آقای رئیس جمهور درواقع مسخره کردن مردم است و در شأن یک رئیس جمهور نیست که این گونه رفتار کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: چطور است که یک کار با دستور رئیس جمهور انجام شده باشد و او از انجام آن بی‌اطلاع باشد.

نظر شما